Російська вакцина несе генетичні ризики

Російська вакцина несе генетичні ризики

13:27 Вересень 17, 2020

Життя 4367 4 хвилини

Magyar

14 відсотків добровольців, щеплених вакциною Sputnik V, розробленою проти нового типу коронавірусу, тобто приблизно у кожного сьомого, проявляється слабкість, лихоманка або біль у м’язах, що тривають день-півтора, заявив міністр охорони здоров’я Росії Михайло Мурашко у вівторок у Москві. На третьому етапі клінічного тестування на сьогодні щеплено 300 людей.

Мурашко назвав симптоми передбачуваним ускладненням. Він нагадав, що перша російська вакцина була розроблена на аденовірусній платформі, яка вже використовувалася для інших вакцин і яка виявилася безпечною. Водночас він наголосив на важливості охоплюючого тестування.

Вакцина Sputnik V виробляється паралельно трьома великими компаніями згідно з графіком. Результати першого та другого етапів тестування були опубліковані в журналі «Ланцет» 4 вересня. Згідно з дослідженням, у вакцинованих людей утворюється приблизно в півтора рази більше антитіл, ніж у тих, хто переніс хворобу Covid-19.

Щодо поточного тестування, заступник мера Москви Анастасія Ракова заявила, що за волонтерами спостерігають із телемедичного центру за допомогою телефонного додатка, здатного здійснювати відеодзвінки та вводити дані про стан здоров’я, або цифрового браслета.

Головний державний санітарний лікар Росії, інспекції захисту прав споживачів (Росспоживнагляду) Анна Попова у вівторок на засіданні Академії наук заявила, що в Росії зараз триває розробка 26 вакцин проти Covid-19 у 17 інститутах.

Виявилися й інші причини для занепокоєння щодо безпечності вакцини. За словами угорського науковця Томаша Летоги, аденоасоційовані віруси (ААВ), що становлять основу російської вакцини, – не людські патогени, які можуть проникати з високою ефективністю в клітини людського організму та сприяти експресії там будь-яких генів. Оскільки аденовіруси також можуть вбудуватися і в генні клітини, то можуть порушити нормальне функціонування певних людських генів, тим самим сприяючи появі пухлинних процесів.

Не випадково фармацевтичні компанії у всьому світі, маючи високий рівень технологічних навичок, необхідних для розробки терапії на основі аденовірусу, обережно ставляться до використання аденовірусних вакцин. А наслідки мутацій, викликаних аденовірусом, можуть стати очевидними лише через роки, і цей потенційний побічний ефект може проявлятися незалежно від цільового імунітету, пояснив дослідник на своїй сторінці у Facebook.

Джерело: index

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня