Після поляків за захист життя виступили і єпископи України

Після поляків за захист життя виступили і єпископи України

14:49 Листопад 20, 2020

Життя 4781 5 хвилин

Magyar

100 років тому Радянський Союз першим у світі законно дозволив убивство ненароджених дітей, тобто аборти. Комуністична спадщина Леніна все ще діє: до сьогодні не було прийнято жодного закону, який би захищав громадян від моменту зачаття до природної смерті.

З нагоди цієї сумної річниці римо-католицькі єпископи України звернулись до вірян, служителів церкви та всіх людей доброї волі.

Сто років тому вперше у світі, за наказом Леніна, ще за часів більшовицької Росії були легалізовані аборти. Легалізація вбивств дітей в утробі матері була явним наслідком ідеології комунізму і фашизму. Проте вбивча спадщина тоталітаризму пережила падіння соціалізму і поширилася по всьому світу.

З нагоди річниці церква опублікувала пастирське послання Конференції римсько-католицьких єпископів України, в якому звертають увагу на те, що насправді означає аборт.

Окрім віруючих та церковних діячів, вони закликають і державні органи припинити цю жахливу практику та вжити ефективних заходів проти неї.

«Кожне людське життя розпочинається у момент зачаття в лоні матері і є святим даром Бога! «Ти створив моє нутро, Ти мене виткав в утробі матері моєї. Хвалю Тебе, що сотворив мене так дивно; діла Твої предивні, Ти душу мою знаєш вельми добре» (Пс 139), – цитують у посланні єпископи Слово Боже.

«Кожний аборт (хірургічний і фармакологічний: застосування спіралей та таблеток) є порушенням V Божої Заповіді – «Не вбивай»! «Серед усіх злочинів, які людина може вчинити проти життя, переривання вагітності має риси, що роблять цей переступ особливо серйозним і гідним осуду. ІІ Ватиканський Собор називає його поряд із дітогубством «найжахливішим лиходійством» (Evangelium Vitae, 58). А той, хто вдається до такого вчинку, чинить важкий гріх і не може приступати до Святого Причастя без Таїнства Примирення та Покаяння (Сповіді), – нагадують священники і додають: кожен, хто свідомо підтримує, радить чи якимось чином допомагає зробити аборт, підтримує та розвиває абортивну індустрію, абортивне законодавство, виключає себе із християнської віри і ставить під загрозу своє вічне спасіння!»

Питання захисту життя єпископи пов’язують із «духовною боротьбою із силами темряви», і надають поради, як ефективно її вести. Акціям має передувати молитва і піст у цьому намірі, особливою молитвою у цій ситуації є Святий Розарій, покутні та експіаційні молитви, а також «належне проведення дня святості життя, яке щороку святкується 25 березня, в урочистість Благовіщення Пресвятої Діви Марії».

План дій українських церковних діячів не обмежується забороною гріха та боротьбі з абортами: «Слід створити центри сімейної консультації та центрів допомоги жінкам, які опинилися в скрутній життєвій ситуації – щоб вони могли щасливо народити своїх дітей!»

У посланні Конференції римсько-католицьких єпископів України є звернення і до політиків, і до громадських діячів: «нехай докладуть усіх можливих зусиль, щоб людське життя було законодавчо захищене від зачаття до природної смерті».

«Звертаємося до представників влади усіх рівнів! Згідно зі статею 27 Конституції України, кожна людина має невід’ємне право на життя. Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Згідно з Божим Словом, а також науковими дослідженнями життя розпочинається в моменті зачаття! Захистіть це ПРАВО щодо тих, хто не може цього зробити, щодо найменших наших громадян, які розпочали своє життя в материнських лонах!» – йдеться у пастирському посланні.

Джерело: Magyar Kurir

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня