Заробітчани пускають коріння в Польщі
Чимало українців, які приїжджають на заробітки, купують у Польщі квартири та землю.
Минулого року з-поміж іноземців найбільше квартир тут придбали українці, наводить дані експертів ринку нерухомості Business Insider Polska. 2019-го громадяни інших держав купили в Польщі 8500 квартир, у тому числі 3200 – українці. Перед вступом до Європейського Союзу не настільки багато іноземців шукали житло в цій країні. За 20 років загалом у Польщі продали 500 квартир здебільшого німцям чи полякам з німецькими паспортами.
Після приєднання до ЄС ця цифра зросла до 1368, але список усе ще очолювали німці. На другому місці були громадяни Великобританії, на третьому – ірландці. Італійці та іспанці також із задоволенням купували нерухомість, в основному інвестори, які хотіли переїхати до країни на роки. Однак у 2012-му серед покупців на другому місці вже були українці, з часом їхня кількість зросла, адже дедалі більше людей приїжджає до Польщі на роботу.
Після російської окупації Криму, у 2015 році, українці виявилися на першому місці серед покупців житла, і їхня кількість з кожним роком зростає. Окрім того, дедалі більше помешкань купують також білоруси та росіяни, торік загалом майже чотири тисячі. Найбільшим попитом користуються квартири у Варшаві, Кракові, Вроцлаві, Познані та Гданську.
Основна мета українців – вирішити своє житлове питання в Польщі. Водночас німці та скандинави купують нерухомість насамперед з інвестиційною метою.
Крім того, українці купують землю, для чого потрібен дозвіл міністерства внутрішніх справ. У 2019 році відомство видало 270 таких документів на придбання 53,3 гектара.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися