Річард Доукінз: Угорська дослідниця заслуговує Нобелівської премії
Угорська дослідниця, а саме біохімік Каталін Каріко, яка живе і працює в США, заслуговує Нобелівської премії за розробку вакцини проти коронавірусу, заявив всесвітньо відомий біолог-еволюціоніст Річард Доукінз (Richard Dawkins) у Twitter.
Адже саме на основі спільного патенту, розробленого угорським біохіміком спільно зі своїм колегою Дрю Вайсманном, BioNTech створила вакцину. Справа в тому, що вакцина створена не на основі ДНК, а використовується модифікований РНК-передавач (мРНК).
Каталін Каріко, котру спочатку звільнили із Сегедського біологічного центру у 1980-х роках, – присвятила двадцять чотири роки дослідницьким роботам в Університеті Пенсільванії, але і тут її роботу не сприйняли серйозно; у 2013 році біохімік почала працювати у тоді ще не дуже відомій компанії BioNTech.
Значення модифікованої мРНК було виявлено в 2004 році, а через рік був зареєстрований патент на терапевтичне використання мРНК, що містить модифіковані нуклеозиди. Патент Університет Пенсільванії перепродав за 300 000 доларів компанії, яка, в свою чергу, через сім років перепродала його компаніям Moderna та BioNTechn. Тоді про епідемію ніхто не думав. А сьогодні всім відома назва BioNTech, компанії, яка першою розробила вакцину проти коронавірусу у співпраці з Pfizer.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися