Радіація не вплинула на дітей чорнобильців, які народилися пізніше

Радіація не вплинула на дітей чорнобильців, які народилися пізніше

14:41 Квітень 27, 2021

Життя 2890 4 хвилини

Magyar

Генетичні зміни, спричинені Чорнобильською радіацією, не успадкували діти батьків, здоров’я яких було серйозно пошкоджено іонізуючим випромінюванням після вибуху Чорнобильської атомної електростанції 35 років тому, – виявили вчені міжнародної дослідницької групи на основі обстеження повного геному 130 дітей, народжених між 1987 і 2002 роками.

Вчені вивчали дітей, чиї батьки, допомагаючи прибирати забруднену територію після найстрашнішої ядерної катастрофи у світі, зазнали радіаційного опромінення. Це перше дослідження, яке довело, що індуковані радіацією пошкодження ДНК не успадковуються дітьми, народженими у майбутньому, – йдеться в статті порталу BBC News.

Міжнародна дослідницька група під керівництвом Національного інституту раку США (NCI) опублікувала свої висновки в журналі Science.

Один із авторів нового дослідження Стівен Ченок розповів, що вчені відбирали для нього цілі родини – щоб можна було порівняти ДНК батька, матері та дитини.

“У цьому випадку ми не дивилися на те, що сталося з дітьми, які під час аварії були в утробі матері. Нас цікавило те, що називається мутаціями de novo”, – пояснив він.

Ці нові мутації в ДНК випадковим чином виникають в яйцеклітині чи сперматозоїді і означають генетичну трансформацію, що відбулася в межах однієї родини або клітинної лінії вперше. “Ми подивилися на геноми матері та батька, а потім на геном дитини. Витратили дев’ять місяців на пошук будь-яких сигналів про те, що серед цих мутацій є ті, що пов’язані радіаційним впливом на батьків. Але так і не змогли нічого знайти“, — наголосив Ченок.

На думку дослідників, це означає, що випромінювання, яке потрапило в організм батьків, не впливає на зачатих у майбутньому дітей.

В іншому дослідженні, пов’язаному з Чорнобилем, професор Імперського коледжу в Лондоні Геррі Томас разом з колегами вивчав Лімфогранульоматоз (або лімфому – злоякісне захворювання лімфоїдної тканини), оскільки в результаті аварії було зафіксовано близько п’яти тисяч таких випадків, і більшість пацієнтів були вилікувані.

“Ми виявили, що не існує різниці між індукованою Чорнобильською радіацією лімфомою та іншими пухлинами раку лімфатичних вузлів”, – цитує слова професора BBC.

“Не існує індукованої Чорнобилем “демонічної” пухлини, яку ми не могли б вилікувати, ми лікуємо ці випадки так само, як і будь-яку іншу подібну хворобу”, – додав він.

Вчені також підкреслили, що нові дані свідчать про те, що “навіть, коли люди отримували відносно високі дози радіації, це ніяк не впливало на майбутнє їхніх дітей”.

Джерело: mti.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня