У Виноградові відкрилася перша персональна виставка Ніколетти Коприви
У Художній галереї ім. Імре Ревеса в місті Виноградові 5 липня розпочалася перша персональна виставка поетеси та художниці Ніколетти Коприви, яка живе в Угорщині, але народилася на Закарпатті.
На відкритті експозиції власниця галереї Марта Товт представила присутнім молоду мисткиню – доньку відомого закарпатського художника Аттіли Коприви.
Ніколетта Коприва народилася 22 травня 1996 року в Мукачеві. У 2013–2016 роках була студенткою Дебреценського університету, де здобувала спеціальність «Гуманітарні науки», а після двох років навчання в Католицькому університеті ім. Петера Пазманя отримала ступінь магістра естетики.
З 2015-го публікує вірші в закарпатських та угорських часописах. Перші поетичні рядки, як і перші ілюстрації, з’явилися в закарпатському літературному журналі Együtt. Із 2016 по 2019 рік навчалася в Письменницькій академії (Előretolt Helyőrség Íróakadémiа). Тепер живе в маленькому містечку Морагалом, неподалік Сегеда.
Говорячи про творчість Ніколетти Коприви, Марта Товт відзначила цікавий спосіб зображення молодої художниці та яскраву колористику її картин. Аттіла Коприва, зокрема, підкреслив експресіонізм робіт. Консул Генерального консульства Угорщини в м. Берегові Іштван Дєбнар, у свою чергу, вказав на своєрідне внутрішнє бачення авторки полотен, зазначивши, що, як і всі справжні художники, вона вимальовує власну духовність.
Представниця Виноградівського районного осередку ТУКЗ-КМКС Каталін Кудрон охарактеризувала Ніколетту Коприву як обдаровану надзвичайним талантом мисткиню. А сама вона згадала чудового закарпатського художника Адальберта Ерделі, котрий бачив світ «завжди різним».
«Це «завжди різне» постійно присутнє в нашому житті, це одна з таємниць, яка його захоплювала. Розглядаючи ближче цю концепцію, розумієш, що насправді світ навколо нас, як і наш внутрішній світ, характеризує постійний рух. Усе постійно змінюється, рухається. Однак сам момент зміни дуже важко побачити, здебільшого ми помічаємо вже кінцевий результат. Це своєрідне диво, таємниця, дуже коротка мить. Усі представлені тут роботи можна якимось чином пов’язати зі змінами чи перетвореннями. Цікаво, що я зрозуміла це вже після їхнього створення», – зазначила художниця.
Наприкінці урочистого відкриття виставки торкнулися й поетичної творчості молодої мисткині. Ніколетта Коприва, зокрема, зачитала низку віршів зі своєї першої збірки.
У спілкуванні з журналістом нашого видання Ніколетта Коприва розповіла, що, звичайно, вона була оточена художньою творчістю з дитинства, живопис завжди був присутній у її житті, є його частиною й сьогодні. Як додала художниця, найближчі для неї експресіонізм та наївний стиль. Вона також вказала на спонтанність. За її словами, що представлятиме робота, вирішується під час процесу творення. Ніколетта Коприва також зазначила, що вважає себе в першу чергу поетесою. Досі писала здебільшого вільні вірші, але тепер хоче зробити більший акцент на зв’язаних поетичних формах.
Ми поспілкувалися і з Аттілою Копривою. Він розповів, що дає доньці певні настанови у творчості, як тільки вона попросить про це, а загалом дозволяє вільно розкриватися її індивідуальному художньому баченню.
Мігай Лайош/Lajos Mihály/Kárpátalja hetilap
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися