Вперше за всю історію спостережень в Гренландії випав дощ
Вчені заявили, що впереше за всю історію спостережень, дощ випав в найвищій точці льодовикового покриву Гренландії, що є ще однією тривожною ознакою потепління для крижаного покриву, який вже тане з наростаючою швидкістю.
Про це інформує УНН з посиланням на Reuters.
“Це поганий знак для крижаного покриву, — сказав гляциіолог з обсерваторії Землі Ламонт-Доерті Колумбійського університету Індрані Дас. — Вода на льоду — це погано… Це робить крижаний покрив більш схильним до танення поверхні”.
Вода не тільки тепліше звичайного снігу, а й темніше — тому поглинає більше сонячного світла, а не відображає його.
Ця тала вода тече в океан, викликаючи підвищення рівня моря. За оцінками вчених, танення льодовикового щита Гренландії — другого за величиною в світі після Антарктиди — вже викликало глобальне підвищення рівня моря на 25% за останні кілька десятиліть.
Очікується, що ця частка буде зростати в міру підвищення глобальної температури.
За словами вчених з Національного центру даних по снігу і льоду США, дощ йшов протягом декількох годин на вершині льодовикового покриву висотою 3 216 метрів 14 серпня, де температура залишалася вище нуля протягом дев’яти годин.
Температура на крижаній шапці майже ніколи не піднімається вище нуля. В цілому за три дні, з 14 по 16 серпня, над Гренландією випала найбільша кількість опадів з моменту початку реєстрації в 1950 році.
Дощ і високі температури викликали велике танення по всьому острову, в результаті чого 15 серпня втрата маси поверхневого льоду була в сім разів вищою середнього показника середини серпня.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися