Товариство угорських майстрів образотворчого та прикладного мистецтва Закарпаття ім. Імре Ревеса підбили підсумки року
У залах Закарпатського обласного художнього музею імені Й. Бокшая 19 грудня відбулося урочисте відкриття виставки творів Товариства угорських майстрів образотворчого та прикладного мистецтва Закарпаття імені Імре Ревеса під назвою «Зимова виставка 2019». На експозиції представлені цьогорічні роботи членів товариства, організація традиційно проводить такі заходи наприкінці кожного року.
Голова Товариства Агнеш Кулін під час інтерв’ю журналістам зазначила, що виставка така ж різноманітна, як і члени організації. «Наші митці працюють в різних темах, стилях та жанрах. Загалом експоновано 57 творів 23-х митців», повідомила А. Кулін.
В одному із залів музею представлено твори в стилі закарпатської школи живопису – результати цьогорічних пленерів: пейзажі, натюрморти. В другому – абстрактні твори, скульптури незвичних форм. В кутовому залі виставлені фігурні роботи, а в останньому – графіка та прикладне мистецтво. Крім того, представлено і фотороботи Еріки Калітич.
Відкриття експозиції розпочалося хвилиною мовчання з приводу смерті члена товариства, художника-графіка Мігая Орі, котрий відійшов у вічність у 70-річному віці.
Згодом вручили премію Товариства, котру щороку отримують провідні митці, а також меценати, які підтримують мистецтво. Премію 5 років тому заснували Товариство угорських майстрів образотворчого та прикладного мистецтва Закарпаття, ТУКЗ-КМКС та Генеральне консульство Угорщини у м. Ужгород. Відзнаку, котра складається зі срібної медалі, грамоти та грошової премії голова Товариства Агнеш Кулін, голова Ужгородського міського осередку ТУКЗ-КМКС Юдіт Кулін та Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайла вручили художнику, директору Закарпатського обласного художнього музею імені Й. Бокшая Франциску Ерфану, а також голові ТУКЗ-КМКС Василю Брензовичу.
Франциск Ерфан закінчив Київський художній інститут у 1977 році. Навчання продовжив на факультеті кераміки Львівського інституту прикладного і декоративного мистецтва. Його картини відображають традиції закарпатської школи живопису, водночас значний вплив на його мистецтво мали імпресіонізм та постімпресіонізм. На його полотнах – закарпатські пейзажі, натюрморти та портрети. Поруч із творчою роботою, Франциск Ерфан – активний організатор мистецького життя, член Товариства угорських майстрів образотворчого та прикладного мистецтва Закарпаття, заснованого в 1990-му році. У 2001-му – створив благодійний фонд ім. Йосипа Бокшая, з 2011 – член Угорської академії мистецтв.
Василь Брензович, зазначалося під час заходу, з самого початку своєї суспільно-політичної діяльності і донині опікується закарпатським мистецьким життям, зокрема, Товариством угорських майстрів образотворчого та прикладного мистецтва Закарпаття.
Тож відзнаку голова ТУКЗ-КМКС отримав за меценатство, котре триває вже не один десяток років.
Сам голова ТУКЗ-КМКС Василь Брензович під час свого виступу на заході наголосив, що нас чекають нелегкі часи, проте митці, можливо, можуть показати приклад всій країні, що можна разом жити у злагоді та надавати підтримку багатонаціональній державі на шляху до миру.
Цього року Товариство угорських майстрів образотворчого та прикладного мистецтва Закарпаття оголосило стипендію Ім. Імре Ревеса, на котру могли претендувати закарпатські угорські митці молодші 30-ти років. Основу стипендії заклав Ендре Саліпскі, колишній консул Генерального консульства Угорщини у м. Берегово, котрий передав на ці цілі грошову премію, отриману від Товариства угорських майстрів образотворчого та прикладного мистецтва Закарпаття. Згідно з рішенням членів Товариства, першою стипендію отримала Олівія Жіго, художниця і кераміст, котра також отримала можливість представити свої роботи на виставці.
Олівія Жіго народилася у с. Вишково у 1997-му році. Закінчила Ужгородський коледж мистецтв ім. А. Ерделі, згодом Закарпатську академію мистецтв. Учениця Ольги Лукач та Дьордя Копаса. Наразі заочно вчиться у Львівській національній академії мистецтв. Агнеш Кулін поінформувала присутніх про події року, що минає. Вона подякувала всім, хто підтримує Товариство, організаціям та приватним особам, завдяки котрим цього року вдалося організувати пленер, який виявився дуже плідним, створені роботи Товариство передало в Закарпатський угорський інститут.
На виставці представлено створені цього року роботи, котрі відображають нинішній духовний стан та настрій митців. «На виставці представлено майже всі стилі та жанри, притаманні східній та центральній Європі», – зазначила Агнеш Кулін, характеризуючи експозицію.
На виставці свої роботи представили Жіго Олівія, батько та син, старший і молодший Ендре Гіді, Ласло Сочка, а також Агнеш Барате, Агнеш Кулін, Еріка Калітич, Дьордь Бенко, Янош Кліса, Аттіла Коприва, Янош Рейті, Тібор Віллашек, Роберт Товт, Франциск Ерфан, Золтан Гогола, Іштван Шолтес, Василь Габда. Крім того відвідувачі можуть подивитися і на одну з картин нині вже покійного Мігая Йоврі.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися