Коронавірус і туалетний папір – вчені знайшли між ними логічний зв'язок
Українці з самого початку «дитячого» карантину, який запровадили ще на минулому тижні, почали масово скуповувати не лише медичні маски, антисептики, гумові рукавички, різні продукти харчування, але й туалетний папір.
Як виявилося, цей гігієнічний товар у «важкі часи» має підвищений попит не лише в Україні, але і у всьому світі. Так, саме цей «стратегічний» товар в останні тижні активно розкуповували в США та Латинській Америці, країнах Європи та Азії, Новій Зеландії, а в Австралії билися за нього і потрапили під суд.
У Гонконзі пішли навіть на злочин через туалетний папір – озброєні грабіжники вкрали сотні рулонів туалетного паперу через його дефіцит у результаті паніки, викликаної коронавірусом. У поліції з цього приводу заявили, що працівнику служби доставки, який вивантажував туалетний папір біля магазину, троє чоловіків погрожували ножем. Згодом зловмисників вловили. ЗМІ повідомляли, що було викрадено 600 рулонів.
Дивно, правда? Але це тільки на перший погляд. Насправді, цьому є логічне і, більше того, наукове пояснення. Саме так, наукове!
Так чому саме туалетний папір має такий шалений попит в час епідемії коронавірусу? Думки багатьох вчених з цього приводу дуже схожі і, фактично, доповнюють одна одну.
«Туалетний папір символізує контроль», – пояснює Нікі Едвардс, викладачка Квінслендського технологічного університету з питань громадського здоров’я та соціальної роботи, інформує матеріал у World Economic Forum.
«Коли люди чують про коронавірус, вони бояться втратити контроль, а туалетний папір виглядає як спосіб, принаймні, забезпечити гігієну та чистоту», – констатує пані Едвардс.
Для людей туалетний папір – це елемент контролю та безпеки, погоджується з своєю колегою доктор Браян Кук з Університету Мельбурна. «Для західної людини є так званий «фу-ефект», коли йдеться про гігієну без використання туалетного паперу. До того ж людям подобається відчувати, що вони «щось роблять, коли відчувають небезпеку».
Є і більш прагматичний фактор – багато хто використовує туалетний папір замість носовичків під час застуди», – зазначає пан Кук.
Крім цього, туалетний папір абсолютно точно належить до товарів, які не псуються, і тому ними справді можна запастись, каже доктор Девід Саведж з Університету Ньюкасла.
«Я не знаю напевно, але підозрюю, що більшість людей купують туалетний папір лише тоді, коли він закінчується, а це може стати проблемою, якщо вам треба бути в ізоляції на два тижні», – вважає науковець.
Загалом люди бояться, що в умовах тотального карантину, який може запровадити влада, з метою боротьби з коронавірусом, запаси туалетного паперу нікому не завадять.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися