В ЄС підтвердили чинність COVID-сертифікатів в умовах сплеску штаму Омікрон
Європейські міністри уточнили правила забезпечення свободи руху в ЄС в умовах пандемії та підтвердили чинність цифрових COVID-сертифікатів в усіх країнах ЄС, незважаючи на додаткові заходи перестороги, що застосовані деякими з них для стримування інфекції.
Про це йдеться у заяві єврокомісарів Стелли Кіріакідес та Дідьє Рейндерс, оприлюдненій на сайті Європейської комісії.
«Сьогодні країни-члени знову підтвердили, що наявність чинних цифрових COVID-сертифікатів ЄС в принципі має бути достатньою для подорожей під час пандемії. Це погодження ставить сертифікати на центральне місце у нашому скоординованому підході. Важливо, щоб всі країни-члени дотримувалися цієї домовленості та без зволікань імплементували погоджені правила», – йдеться у заяві.
Представники Єврокомісії визнали, що кожна з країн-членів має право самостійно ухвалювати рішення щодо застосування обмежувальних заходів залежно від епідеміологічної ситуації. Але в умовах швидкого поширення Європою штаму Омікрон час зважити на припинення дії додаткових заходів перестороги, що були вжиті у кількох країнах-членах упродовж минулих тижнів у спробі стримати інфекцію. Такі заходи часто не мають жодного ефекту та роблять подорожі для людей більш складними та менш передбачуваними, пише Укрінформ.
При цьому єврокомісари наголосили, що скоординований підхід країн-членів для забезпечення свободи руху в межах ЄС необхідний для організації безпечних і зручних подорожей для громадян ЄС та для нормального функціонування Спільного ринку.
Запропоновані заходи передбачають, що володарі чинних цифрових COVID-сертифікатів не мають стикатися з жодними додатковими обмеженнями під час подорожі.
Термін чинності таких сертифікатів чітко визначений у 270 днів після завершення основного курсу вакцинації. Для продовження дії сертифіката необхідна додаткова, бустерна доза вакцини.
Європейські міністри погодилися з тим, що будь-які заходи, що накладають обмеження на свободу руху, мають бути пропорційними і недискримінаційними. Країни-члени повинні дотримуватися принципової домовленості не відмовляти у доступі особам, які прибувають на їх територію з іншої країни Євросоюзу.
Пропозиції, ухвалені сьогодні, розроблені на основі рекомендацій Європейської комісії щодо забезпечення свободи руху в межах Євросоюзу, які були оприлюднені ще 25 листопада минулого року.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися