Вчені пояснили задишку в пацієнтів із тривалим перебігом COVID
Проведене у Великій Британії дослідження виявило «аномалії» у легенях людей, які страждають на тривалий перебіг COVID-19, що може пояснювати наявність у них задишки.
Про це пише ВВС.
Дослідження провела група вчених з Оксфорду, Шеффілду, Кардіффу та Манчестеру. Для нього відібрали 11 пацієнтів із тривалим перебігом COVID-19 та задишкою, які не були госпіталізовані після зараження, 12 осіб, які були госпіталізовані, але не мали тривалого перебігу хвороби, а також 13 здорових людей, як контрольну групу.
Учасники дослідження вдихали газ ксенон під час магнітно-резонансної томографії. Ксенон поводиться дуже схоже на кисень, але його можна прослідкувати візуально під час сканування, тому вчені змогли побачити, наскільки добре він з легенів потрапляє у кровообіг.
Дослідники виявили, що у більшості людей з тривалим перебігом коронавірусу поширення газу було менш ефективним, ніж у здорових людей. Люди, які були госпіталізовані з коронавірусом, мали аналогічні аномалії.
Вчені дійшли висновку, що задишку можуть спричинити мікроскопічні ушкодження в структурі легень чи їхній судинній сітці, які не виявляються з допомогою звичайних тестів.
«Зараз виникають важливі питання, на які потрібно відповісти, наприклад, скільки пацієнтів із тривалим COVID-19 матимуть аномальні результати подібного сканування, значення виявленої нами аномалії, причину патології та її віддаленні наслідки», – заявив керівник дослідження, професор Фергус Глісон.
За його словами, щойно вдасться зрозуміти механізми, які викликають ці симптоми, у вчених буде більше можливостей для розробки ефективніших методів лікування.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися