На Закарпатті стартували чергові курси з вивчення української та угорської

На Закарпатті стартували чергові курси з вивчення української та угорської

17:55 Січень 30, 2022

Життя 3229 3 хвилини

Magyar

У стінах Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ відбулось урочисте відкриття чергових курсів із вивчення української та угорської як іноземних мов, які проводить та координує Центр освіти дорослих інституту.

Центр освіти дорослих Закарпатського угорського інституту проводить курси з вивчення англійської, німецької, французької з 2002/2003 року, згодом долучили і навчання угорської та української, які останнім часом користуються найбільшим попитом.

Мета навчання – надання можливості відповідати вимогам ринку праці, вивчення поруч із мовою культури представників інших національностей.

Курси з вивчення угорської мови, як іноземної Центр освіти дорослих Закарпатського угорського інституту організовує в області вже увосьме, з вивчення української, як іноземної – вчетверте.

Заявки на цьогорічне навчання приймалися протягом грудня-січня. На курси з вивчення угорської, як іноземної заявки подали понад 2100 бажаючих, вони навчатимуться в 46 населених пунктах краю, у 154 групах із залученням 75 викладачів. На курси з вивчення української як іноземної заявки подали близько 800 бажаючих, вони навчатимуться у 28 населених пунктах, у 61 групі, із залученням 46 викладачів.

Відтак, загалом угорську та українську мови вивчатимуть 2955 закарпатців у 215 групах у 67 населених пунктах. Наймолодшому учаснику навчання – 5, найстаршому – 79.

Тривалість навчання в кожній групі – 200 годин. В залежності від епідеміологічної ситуації, заняття проводитимуться онлайн, а також очно.

«Кількість бажаючих свідчить, що попит і надалі великий. Адже загалом досі на курси з вивчення угорської подала заявки понад 31 тисяча закарпатців, а на вивчення української понад три тисячі сто», – повідомила директор Центру освіти дорослих Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Наталія Вараді.

Вона подякувала угорському уряду за підтримку, викладачам та працівникам Центру за роботу та побажала успіхів учасникам навчання.

Курси з вивчення мов проводять за підтримки уряду Угорщини, Державного секретаріату з питань національної політики Угорщини, уповноваженого міністра, відповідального за розвиток співпраці між областю Саболч-Сатмар-Берег і Закарпаття, а також за координацію програми розвитку дитячих навчальних закладів Карпатського басейну, Фонду ім. Габора Бетлена.

(K. K./Kárpátalja hetilap)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня