Що таке системи швидкої вентиляції легень (ШВЛ)  і чи потрібні вони нам?

Що таке системи швидкої вентиляції легень (ШВЛ) і чи потрібні вони нам?

18:25 Березень 25, 2020

Життя 5870 5 хвилин

Одразу дамо відповідь – так, потрібні! Нам усім, усім на світі. Адже, за статистикою, рівень смертності від коронавірусу в різних країнах коливається в межах 2,5–7,7%. На цей показник впливає не лише загальний стан здоров’я пацієнта і його імунітет, але і своєчасно надана кваліфікована медична допомога. Особливо це стосується хворих з важкою формою захворювання, у яких утруднене дихання і організм не отримує необхідного обсягу кисню.

          Такі пацієнти потребують інтенсивної терапії та підключення до спеціального апарату штучної вентиляції легенів (ШВЛ). Навіть в інструкції Всесвітньої організації охорони здоров’я, розробленій для медзакладів, чітко сказано, що вже на ранній стадії коронавірусу необхідно проводити лікування за допомогою апаратів ШВЛ.

          І якщо Україну накриє серйозна епідемія, апаратів вентиляції для допомоги важкохворим може виявитися недостатньо. За даними Міністерства охорони здоров’я, на всю країну – близько 3500 ШВЛ.

          Ніби досить велика цифра. Правда? «Але цієї кількості може не вистачити, і обладнання може бути застарілим», – попередив, виступаючи з трибуни парламенту, головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко. При цьому в цілому в усіх медзакладах України обладнано 16 000 ліжок для інфекційних хворих. Тобто, в ідеалі, кожне ліжко-місце слід забезпечити таким апаратом. А українській медицині дуже далеко до ідеалу!

          Судячи з прогнозів учених, жодних сумнівів у тому, що вірус поширюватиметься все активніше, немає. Втім, як довго все це триватиме, скільки людей підхоплять коронавірус і скільки випадків будуть летальними – відповіді на ці питання носять суто теоретичний характер, адже досі незрозуміло, якою є реальна кількість інфікованих, наскільки ефективними виявляться карантинні заходи та як швидко вдасться винайти вакцину.

          Що робить Україна? Українська влада регулярно говорить про нові кроки у боротьбі з коронавірусом, зокрема закупівлю систем ШВЛ. Так, днями прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в регіони направили 1,5 тисячі апаратів, Володимир Зеленський – про доставку систем штучної вентиляції із Китаю. Додаткові кошти виділяють і з місцевих бюджетів.

          Крім цього, у Києві налагодити виробництво апаратів штучної вентиляції має завод «Буревісник», який входить до концерну «Укроборонпром». Долучається до боротьби з коронавірусом і приватний бізнес: кошти на закупівлю кількох сотень апаратів ШВЛ виділили як олігархи так і мережі гіпермаркетів, долучаються до цього і окремі політики.

          Що робить світ? Про дефіцит систем штучної вентиляції на тлі поширення коронавірусу говорять не лише в Україні: про проблему пишуть західні ЗМІ, на нестачу жаліються лікарі в Італії, США, Іспанії, Великобританії та інших країнах.

          Найбільші світові виробники систем ШВЛ – компанії Medtronic Plc, Philips NV, Draegerwerk AG і Getinge AB – вже заявили, що нарощують виробництво, щоб задовольнити збільшений попит. Не виключили запуск виробництва ШВЛ-обладнання й автомобільні компанії General Motors і Ford Motor Company. Засновник Tesla Ілон Маск також повідомив, що його компанія займеться виробництвом апаратів штучної вентиляції легень, якщо їх бракуватиме.

          Але, всі медики та фахівці у питанні боротьби з коронавірусом наголошують що, незважаючи на всі проблеми, апарати штучної вентиляції – не універсальний спосіб перемоги над коронавірусом, і основні зусилля країн світу мають бути кинуті насамперед на боротьбу з поширенням хвороби.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня