Як можна зберегти психічне здоров’я під час карантину. 6 порад від американського психологічного товариства
Для того, щоб уповільнити поширення епідемії коронавірусу, найбільш раціональне рішення – виходити з дому лише за крайньої необхідності. Це незвична ситуація для всіх, і нам, можливо, доведеться провести ще довгі тижні між чотирма стінами, поруч із найближчими або на самоті.
Психічний тягар ізоляції
Протягом тижнів ізоляції порушується звичний розпорядок дня, зменшується кількість завдань, стимулів, соціальних контактів. Багатьом із нас доводиться стикатися з фінансовими труднощами, до того ж, і більшість наших звичок для релаксу стали недоступними: ми не можемо ходити на тренування, в кіно або до друзів.
Як наслідок, можуть з’явитися або посилитися такі почуття:
Страх і тривога
Занепокоєння за власне здоров’я та здоров’я наших близьких є природним: чи заразимося вірусом, чи перенесемо його. Через часто суперечливу інформацію та правила, котрі щодня міняються, зрозуміло, хтось боїться, що не матиме можливості придбати найнеобхідніші товари. Це тривожне відчуття, коли від нас залежить добробут інших людей, особливо коли ми не можемо робити свою звичайну роботу через турботу про них.
Депресія та нудьга
Ті, хто не має можливості працювати або повинні відмовитися від інших буденних справ, можуть стати сумними, депресивними, а при тривалій ізоляції може відчуватися нудьга, а почуття самотності може стати непосильним.
Гнів, дратівливість, розчарування
Ізоляція може супроводжуватися відчуттям, що наша свобода обмежена, особиста свобода порушена і це легко призводить до фрустрації. Одні люди гніваються на владу, яка вводить обмежувальні заходи, інші – на людей, які не поводяться в цій ситуації достатньо відповідально і загрожують іншим.
Як боротися з цими почуттями? 6 порад
- Плануйте
Варто заздалегідь подумати над тим, як ми проводитимемо час, перебуваючи суто у житлі: як ми структуруємо день, до кого можемо звернутися, коли нам потрібна духовна підтримка, і як ми можемо допомогти близьким, котрі потребуватимуть духовної чи фізичної допомоги.
2. Черпайте інформацію з достовірних джерел
Важливо мати актуальну інформацію про епідемію коронавірусу та регламенти охорони здоров’я, і в цьому випадку можемо назвати здатність розрізняти фейкові повідомлення та достовірну інформацію життєво необхідною.
Користуйтеся надійними джерелами, але це не повинно бути вашим єдиним заняттям, оскільки надмірне читання новин може посилити тривогу. Час від часу читайте, дивіться фільми, слухайте музику, займайтеся йогою, плетенням: все, що відволіче нашу увагу, хоча б тимчасово.
3. Розробіть порядок дня та дотримуйтесь його
Добре структурований розпорядок дня допомагає дітям і дорослим зберегти почуття певної регулярності та досягання мети у незвичних обставинах ізоляції. Намагайтеся відокремити час роботи/навчання від інших видів діяльності та планувати якомога більше домашніх занять.
4. Тримайте віртуальний контакт зі своїми друзями
Ми маємо відмовитися від зустрічей віч-на-віч, але під рукою є сучасна технологія: телефон, чати, повідомлення, інтернетспільноти – все це велика допомога. Спробуйте розказати про свою тривогу та страх, і дайте друзям знати, що ви теж готові вислухати їхні переживання.
5. Дотримуйтесь здорових звичок
Достатньо сну, збалансоване харчування, певні фізичні навантаження: поради, які зазвичай даються щодо здорового способу життя, актуальні і в цій ситуації. Алкоголь та інші легальні та нелегальні наркотики є неефективними проти стресу під час ізоляції.
6. Розробіть методи управління стресом
Знайдіть час, щоб вивчити свої почуття та тривоги, оцініть, як можете вирішити ситуацію. Намагайтесь використовувати перевірені психологічні прийоми для зняття напруги: методики розслаблення чи медитації тепер можна знайти, вивчити та практикувати у мережі.
Час від часу нагадуйте собі про альтруїстичну сторону карантину: якщо тепер певний час дотримуватися певних правил, цим я можу сповільнити поширення вірусу та зберегти здоров’я тих, хто в групі ризику.
Джерело: hvg
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися