В Угорщині в рамках Програми «Міст за Закарпаття» вдалося зібрати 540 мільйонів форинтів благодійних внесків
До ранку неділі через Програму допомоги «Міст за Закарпаття», яку започаткував уряд Угорщини після початку російсько-української війни, було отримано 540 мільйонів форинтів благодійних внесків. Про це повідомив Державний секретар з питань релігії, цивільних зв’язків та національних меншин Угорщини Міклош Шолтес в ефірі угорської радіостанції «Кошут» у неділю.
Держсекретар, голова Національної гуманітарної координаційної ради Міклош Шолтес у радіоефірі подякував усім, хто долучився до збору благодійних внесків через загальнонаціональний номер телефону 1357, а також перерахувавши кошти на банківський рахунок 11711711-22222222. Він наголосив, що збір внесків і продуктів харчування тривалого зберігання триває, очікують і пропозицій щодо проживання біженців, а також від тих, хто бажає долучитися до роботи волонтерів.
За його словами, у пунктах допомоги біженцям, створених у прикордонних населених пунктах та на вокзалах Будапешта, благодійні організації надали підтримку понад 59 тисячам людей на загальну суму близько 200 мільйонів форинтів.
Держсекретар також нагадав, що на першому етапі уряд Угорщини виділив 600 мільйонів форинтів, а потім ще 1,3 мільярда форинтів на цільову допомогу Закарпаттю та за його межами.
Міклош Шолтеш наголосив, що нинішня ситуація вимагає витримки, терпіння та любові.
Беатрікс Шіклоші, директор радіостанції «Кошут», у програмі повідомила, що 80-90 відсотків благодійних внесків, зібраних у рамках програми Суспільного мовника «Бути добрим – добре!» (Jónak lenni jó!) будуть спрямовані на оплату різних форм проживання.
Вона наголосила, що мовник хоче показати – поруч із темою війни з’являються єднання та надія. «Поруч із темрявою завжди є світло», – зазначила директор. Вона навела приклад, що завдяки об’єднанню зусиль вони змогли допомогти двом маленьким дітям із тяжкими захворюваннями, за долею яких постійно стежитиме суспільний мовник.
Беатрікс Шіклоші розповіла, що на обличчях біженців, які прибувають до Угорщини, вона бачить страх і хвилювання, і їх заспокоює допомога, котру вони отримують. Директор також повідомила, що під час роботи зустрічають переважно членів розлучених сімей, які переживають за своїх рідних, чоловіків, котрі залишилися вдома.
MTI
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися