Інформація для біженців із України

Інформація для біженців із України

14:32 Березень 9, 2022

Життя 1942 6 хвилин

Magyar

Ввечері, 24 лютого, Уряд прийняв Постанову, якою встановлює притулок як форму для переважної більшості українців, які біжать із України. Ця форма захисту, основні положення якої наведено нижче, відрізняється від статусу біженця.

Що означає бути в статусі того, хто шукає притулку?

У випадку, коли велика кількість людей одночасно має покинути рідну країну через те,що там має місце розпочата війна, то підстава для урядового рішення не вимагає детального розгляду загрози в кожному конкретному випадку, і такі особи отримують захист в Угорщині майже автоматично.

На кого поширюється цей статус?

Цей статус поширюється на осіб, які є громадянами України та біжать із України до Угорщини.

Це також стосується тих осіб, хто, хоча і не є громадянином України, але перебувають в Україні на законних підставах (наприклад, на основі українського дозволу на проживання або візи). Тепер вони також отримують захист Угорщини.

Яким чином особа може обґрунтувати, що має право на притулок?

В першу чергу, потрібно подати прохання про захист Угорщиною. Тим самим розпочинається процедура, яка протягом 45 днів проходить інстанції Національного Відомства у справах іноземців. Протягом такої процедури має бути доведено, що особа, яка звертається за захистом, є громадянином України, або, не будучи громадянином України, проживає в Україні на законних підставах. Найпростіший спосіб це зробити – представити різні документи та ідентифікаційні картки.

Однак, важливим є те, щоб захист мали змогу отримати навіть ті, у кого немає відповідних документів. В такому випадку, скоріш за все, процедура слухання займе довший час для більш детальних питань органами, щоб встановити звідки прибула особа.

Чи зможе особа в’їхати в Угорщину, якщо у неї немає паспорта?

В даній ситуації, коли особа в’їжджатиме із України, це має бути можливим.

Як надовго особа отриматиме статус того, хто отримав притулок?

Ця форма захисту буде чільна впродовж такого періоду, який Уряд вважатиме як такий, який має підстави для такої особливої форми захисту. Згідно з нинішнім порядком, Постанова Уряду про притулок як форму для біженців із України, може залишатися в силі до 1-го червня. Однак, це може легко змінитися в прийдешній період.

Яка ситуація стосовно громадян Угорщини?

Громадяни Угорщини (незалежно від того, чи є вони українцями – носіями подвійного громадянства або суто громадянами Угорщини), можуть в’їхати до Угорщини в будь-який час і перебувати на території Угорщини протягом будь-якого часу. Їм не потрібно – а також і неможливо – просити якоїсь особливої форми захисту.

На яку форму підтримки може розраховувати той, хто звернувся за притулком?

Біженці із України на весь час, доки триває провадження, розміщуються державними органами у центрі прийому (таборі біженців), де їх забезпечують харчуванням та медичною допомогою. Особи, які можуть самі забезпечити собі житло, не мусять розміщуватися в центрі прийому, але, в такому випадку, розмір підтримки для них буде зменшений.

По завершенню процедури, коли особі офіційно надано притулок, вона отримує право на проживання в центрі прийому (таборі біженців), медичну допомогу, освіту для дітей та щомісячну грошову допомогу протягом всього терміну знаходження під захистом.

Для того, щоб особа, яка звернулась за притулком, мала можливість отримати працевлаштування, їй потрібно подати заявку на отримання особливого дозволу на роботу. Така особа також отримує ідентифікаційну картку, яка відрізняється від посвідчення громадянина Угорщини.

Де знаходяться центри прийому, в яких можуть бути розташовані біженці та ті, хто шукають притулку?

На жаль, впродовж останніх років спроможність надання притулку угорською системою різко знизилася. Таким чином, очікується ймовірність того, що найближчим часом відкриються тимчасові або раніше закриті табори.

Найближчим часом приміщення у Вамошсабаді та житло громади Балашдьярматі, де кілька місяців тому розмішувались афганські сім’ї, поза сумнівом, відкриються в якості домівок для багатьох біженців із України.

***

Угорська Гельсінська Комісія надасть допомогу тим, хто біжить із України. Як і раніше, ті, хто шукає притулку, можуть на нас покластися: ми надамо їм професійну та безкоштовну допомогу, починаючи з консультацій і до преставництва.

Звертатися за довідками:

ukrainecrisis@helsinki.hu

facebook.com/helsinkibizottsag

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня