Понад два мільйони громадян України попросили захисту в Європейському Союзі

Понад два мільйони громадян України попросили захисту в Європейському Союзі

15:17 Квітень 28, 2022

Життя 2219 4 хвилини

Magyar

З початку війни Росії проти України 24 лютого близько 2,3 мільйона громадян України, тобто 44 відсотки біженців, звернулися за міжнародним захистом у країнах Європейського Союзу, повідомляє Агентство Європейського Союзу з питань притулку.

У середньому щотижня майже 300 тисяч біженців з України звертаються за тимчасовим захистом до Європейського Союзу, йдеться у звіті організації.

Із близько 5,3 мільйона українців, які покинули країну на початку російського вторгнення, близько 4,6 мільйона виїхали до Європейського Союзу. Зокрема понад 2,9 мільйона біженців прибули до Польщі, близько 800 тисяч до Румунії, понад 500 тисяч до Угорщини та 360 тисяч до Словаччини.

За даними відомства, дві третини громадян України, які звернулися за тимчасовим захистом, – жінки, а неповнолітніх без супроводу серед заявників майже немає.

Особи, які отримали тимчасовий захист, отримують, серед іншого, посвідку на проживання від одного до трьох років, право на працевлаштування, медичне забезпечення, проживання та соціальний захист, а діти – відвідувати навчальні заклади, нагадують в організації.

Особам, які отримують захист, не потрібно подавати заяву про надання притулку, щоб отримати доступ до цих пільг, адже це більш тривала процедура. У цьому контексті у відомстві повідомили, що з 24 лютого до 24 квітня громадяни України подали близько 21 700 заяв про надання притулку в країнах – членах ЄС. Наразі це менше 1 відсотка тих українських біженців, які прибули в країни ЄС.

Більшість, приблизно 9 тисяч із таких заяв, були подані в перший тиждень після початку війни. Кількість заявок різко скоротилася з моменту набуття чинності в ЄС 4 березня правила про можливість отримати тимчасовий захист.

Директива обходить традиційно перевантажену процедуру надання притулку (отримання статусу біженця/додаткового захисту) і пропонує швидкий і спрощений шлях до доступу до захисту в усьому ЄС.

Громадяни України і жителі країни та їхні сім’ї, які були змушені покинути домівки через війну, також мають право на захист у всьому Європейському Союзі. Громадяни інших країн та особи без громадянства, які на законних підставах проживають в Україні, які не можуть повернутися до своєї країни чи регіону походження, також отримують захист в ЄС.

(MTI)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня