В Інституті Шалімова розповіли про мультиорганний донорський забір у донора зі смертю мозку

В Інституті Шалімова розповіли про мультиорганний донорський забір у донора зі смертю мозку

15:45 Травень 1, 2024

Життя 499 3 хвилини

Інститут Шалімова описав процес мультиорганного донорства від донора з діагностованою смертю мозку, включаючи деталі діагностики смерті мозку, процедури вилучення органів, зіставлення органів і протоколи транспортування.

В Національному Науковому Центрі хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова розповіли про те, як відбувається мультиорганний донорський забір у донора з діагностованою смертю мозку.

Під смертю мозку мають на увазі стан, коли головний мозок людини припинив свою діяльність, а робота серця та дихання продовжує підтримуватись штучно. Смерть головного мозку діагностується тільки після проведення цілого комплексу тестів консиліумом лікарів. Діагностику смерті мозку розпочинають не кожному пацієнту без свідомості, а лише у випадку відповідності його стану значній кількості клінічних критеріїв та результатів досліджень

– пояснили в Інституті Шалімова.

Повідомляється, що вилучаються лише ті органи, які було дозволено вилучати або померлою особою за життя, або родичами, що прямо відображено у відповідній заяві.

“Вилучення органів у донора здійснюється бригадою лікарів, іноді до її складу входять до 20 в більше фахівців з різних медичних установ. Після вилучення оформлюється акт, який підписується лікарями бригади”, – зазначається в повідомленні.

Також повідомляється, що відомості про вилучення органів вносяться трансплант-координатором у ЄДІСТ. Після цього ЄДІСТ здійснює первинне співставлення пар донор-реципієнт, що гарантує рівність реципієнтів в отриманні анатомічного матеріалу, адже таке співставлення відбувається за єдиними правилами, визначеними законодавством України.

Органи зберігаються і транспортуються у спеціальних холодильних боксах, які продовжують підтримку життєдіяльності анатомічних матеріалів. Гранично допустимий строк транспортування вилученого серця -2 години, в разі використання допоміжного пристрою для реперфузії – 5 годин. Для вилученої печінки ці показники становлять 5 і 8 годин відповідно. Гранично допустимий термін транспортування вилученої нирки становить 12 годин

– розповідають в Інституті Шалімова.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня