Закарпатські установи, які утримуються урядом Угорщини, надають прихисток сотням вимушених переселенців
Сотні українських вимушених переселенців отримують прихисток та забезпечення в закарпатських угорських установах, які утримуються урядом Угорщини. Людей там приймають незалежно від етнічної, мовної чи релігійної належності. Про це заявив держсекретар з питань національної політики Угорщини Арпад Янош Потапі.
У заяві, оприлюдненій Державним секретаріатом, він наголосив, що з початку російсько-українського конфлікту церковні та освітні установи, які утримуються через секретаріат з питань національної політики: Закарпатський угорський інститут ім. Ференца Ракоці ІІ та його Центри професійної підготовки, Пийтерфолвівський, Великодоброньський, Великоберезький, Карачинський, Мукачівський і Тячівський церковні ліцеї й гуртожитки – надають прихисток та забезпечення кільком сотням переселенців. Комунальні послуги цих установ оплачує Державний секретаріат з питань національної політики Угорщини.
За словами Потапі, наразі в згаданих закладах живуть 800 вимушених переселенців. «Угорщина має на меті, крім надання гуманітарної допомоги, і таким чином підтримати народ України та зміцнити українсько-угорську співпрацю, яка зараз триває на Закарпатті, допомогти тим, хто цього потребує», – повідомив високопосадовець.
Він додав, що на воєнну ситуацію Угорщина відреагувала миттєво, надає всебічну підтримку представникам угорської національної громади на Закарпатті та докладає максимум зусиль для забезпечення переселенців.
«Ми вчергове доводимо, що угорці Закарпаття та український народ можуть розраховувати на Угорщину», – підкреслив держсекретар.
Арпад Янош Потапі також зазначив, що для уряду Угорщини надзвичайно важливо, щоб в Україні якомога швидше настав мир. В інтересах Угорщини, щоб сусідня Україна була суверенною, збалансованою, демократичною правовою державою, де національні меншини, зокрема угорська, могли жити в безпеці та мирі на своїй батьківщині.
«Підтримка закарпатської угорської громади триватиме й надалі. Ми робимо все можливе для того, щоб закарпатські угорські організації могли продовжувати діяльність навіть у воєнний час, адже вони є нашими найважливішими партнерами в збереженні угорської громади на Закарпатті», – акцентував Потапі.
(MTI)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися