Угорські розробники зайняли перше місце на міжнародному конкурсі НАСА
Угорські розробники штучного інтелекту зайняли перше місце на міжнародному конкурсі, організованому космічною агенцією NASA, а також отримали спеціальний приз. Потрібно було розробити програму, здатну точно передбачити очікуване поширення і силу ударного впливу на космічні апарати.
Космічні апарати, такі як супутники, ракети, космічні кораблі, піддаються впливу різних сил під час запуску та виконання місії. Вібраційні хвилі від ударів чи вибухів можуть пошкодити чутливу електроніку та обладнання, погіршити структурну цілісність пристроїв.
Це обладнання дуже дороге, і на космічних кораблях заміни йому зазвичай немає. Точне передбачення вібрацій і ударних хвиль важливе не тільки для успішного виконання космічних місій, але й для зниження витрат.
Визначення ударного впливу на окремі елементи космічних апаратів традиційними методами вимагає великої кількості розрахунків і дає лише приблизні результати.
Штучний інтелект, який створили угорські розробники-фрілансери Аксель Орсаг-Кріс та Річард Адам Вейчеі, вирішує цю проблему. Програмне забезпечення враховує набагато більше даних, ніж будь-яка найскладніша формула: на основі 28 різних даних обчислює силу вібрації в різних точках пристрою.
Під час конкурсу інженери NASA створили спеціальну модель супутника, яка була оснащена великою кількістю датчиків, а ударні хвилі моделювали за допомогою молотка та заряду вибухової речовини. Конкурсанти отримали дані з цих датчиків, на основі яких створювали формули чи програми. Угорські розробники створили і власний «супутник» із паперу та ізоляційної стрічки для кращого розуміння проблеми.
Зрештою, NASA визнало роботу угорської команди найкращою. У майбутньому їхнє рішення допоможе наступному поколінню космічних кораблів NASA під час запуску та подорожей.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися