Соціальні мережі розпочали боротьбу з дезінформацією

Соціальні мережі розпочали боротьбу з дезінформацією

13:29 Квітень 15, 2020

Життя 4727 3 хвилини

Magyar

Сайти соціальних медіа знову заполонили фальшиві новини: від теорій змови, що пов’язують мережі 5G із коронавірусом, до оманливих порад – як найкраще боротися із COVID-19.

Оскільки дезінформація може мати надзвичайно шкідливий вплив, платформи соціальних медіа також відіграють важливу роль у запобіганні розповсюдженню фейкових новин. Цього разу в подкасті BBC Tech Tent розглядався тиск на Facebook, WhatsApp та YouTube.

Дослідники лондонського King’s College опитали людей про теорії змови навколо Covid–19. Згідно з однією з них поширення коронавірусу може бути пов’язане з мережами 5G.

Минулого тижня у Британії десятки веж стільникового зв’язку були зіпсовані вандалами через популярність згаданої теорії змови.

Дослідники виявили, що ті, хто повірив у теорії змови щодо 5G, ставлять під сумнів важливість карантину у Великобританії. Якщо ці люди вирішать ігнорувати розпорядження уряду, то для населення країни це може мати фатальні наслідки.

Хоча платформи соціальних медіа раніше дозволяли поширення дезінформації щодо 5G, щеплень або різних теорій змови, то цього тижня настав час ужити заходів. WhatsApp ускладнив можливість надсилання історій, тоді як YouTube ввів метод видалення відео, що пов’язують із Covid-19 та 5G.

Директор Центру цифрової журналістики Колумбійського університету в Нью-Йорку Емілі Белл у своїй заяві BBC сказала, що є вагомі причини для того, щоб компанії приймали жорсткі міри в цих питаннях. «Якщо люди не сприйматимуть науку всерйоз і не дотримуватимуться обмежень соціальної ізоляції, багато хто може померти», – наголосила Белл. Якщо в минулому Facebook неодноразово зазнавав критики за те, що він блокував певних осіб або обмежував розповсюдження дезінформації, то сьогодні надходить набагато менше критики стосовно замовчування авторів теорій змови.

Як зазначила Емілі Белл, кількість фейкових новин, що поширюються на платформах, є набагато суттєвішою проблемою. «Наразі вони не завжди мають внутрішній механізм боротьби з теперішнім потоком дезінформації», – пояснила директор Центру цифрової журналістики.

Джерело: MTI/hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня