З початку війни близько 4 мільйонів громадян України попросили тимчасового захисту в ЄС
З початку війни мільйони українців стали біженцями, більшість із них звернулася за тимчасовим захистом у країнах Євросоюзу.
Із 24 лютого близько 4 мільйонів громадян України зареєструвалися для отримання тимчасового захисту, понад 23 тисячі українців подали заяви про міжнародний захист у державах – членах ЄС, поінформувало Агентство Європейського Союзу з питань притулку (EUAA).
Згідно з його повідомленням, з початку війни близько 9,6 мільйона громадян України покинули свою країну, 7,3 мільйона з них шукали притулку в одній із чотирьох сусідніх країн – членів ЄС: Угорщині, Польщі, Словаччині та Румунії, а близько 6,3 мільйона стали вимушеними переселенцями.
На території Європейського Союзу майже 3,9 мільйона осіб зареєструвалися для отримання тимчасового захисту, який забезпечує доступ до системи охорони здоров’я, ринку праці та сфери освіти. Крім того, громадяни України подали понад 23,5 тисячі заяв про міжнародний захист у ЄС. У березні прохання про надання притулку подали 14 тисяч українців, у квітні – 1900, у травні – 1600.
Загалом у травні в Європейському Союзі було подано понад 70 тисяч заяв на отримання притулку, у квітні – більше 60 тисяч.
Притулок просили здебільшого афганці, сирійці, венесуельці, колумбійці та пакистанці, але значною була й кількість громадян Туреччини та Грузії. Близько 2900 заявників назвали себе неповнолітніми без супроводу батьків, їхня кількість становить 4% від усіх заявників.
У відомстві підкреслили, що рівень схвалення заявок у травні зріс із 40% до 45%. Показники позитивного рішення щодо заяв громадян Сирії та України становили 96% і 97% відповідно.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися