Євросоюз уже скоординував доставку понад 60 тисяч тонн допомоги Україні

Євросоюз уже скоординував доставку понад 60 тисяч тонн допомоги Україні

09:07 Серпень 13, 2022

Життя 456 3 хвилини

Magyar

На сьогодні Європейський Союз скоординував доставку Україні 66 224 тонн негрошової допомоги з 30 країн у межах Механізму цивільного захисту ЄС.

Про це повідомило представництво ЄС в Україні.

За інформацією диппредставництва, допомога, зокрема, включає 180 машин швидкої допомоги, 125 пожежних автомобілів, 300 електрогенераторів, 35 одиниць важкої техніки та 4 понтонні мости.

У посольстві ЄС підкреслили, що це, безумовно, найбільша, найтриваліша та найскладніша операція із застосуванням Механізму цивільного захисту ЄС від моменту його створення у 2001 році, оціночна вартість якої наразі перевищує 425 мільйонів євро. Для підтримки цієї операції були створені логістичні хаби в Польщі, Румунії та Словаччині, звідки допомога надходить безпосередньо до України.

«Ми всі шоковані звірствами росії в Україні. Надаючи екстрену допомогу, ми можемо принаймні зменшити величезний тиск на системи реагування на надзвичайні ситуації України. Сьогодні ми досягли важливої ​​віхи – в Україну надійшло понад 60 000 тонн негрошової допомоги, яка координується через Механізм цивільного захисту ЄС. Я надзвичайно вдячний за те, що кожна країна-член ЄС разом із Норвегією, Туреччиною та Північною Македонією запропонувала допомогу, яку ми потім найбільш ефективно спрямували за допомогою Механізму. Ця солідарність є доказом того, що ЄС з Україною не лише на словах, а й на ділі», – зазначив комісар ЄС з питань гуманітарної допомоги та управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич.

Представництво також нагадало, що 15 лютого Україна активувала Механізм цивільного захисту ЄС у рамках підготовки до масштабної надзвичайної ситуації. Відтоді Координаційний центр ЄС з реагування на надзвичайні ситуації підтримує тісний контакт з українською владою, щоб визначити конкретні потреби та координувати реагування ЄС на кризу.

Зазначається, що ЄС продовжує отримувати нові пропозиції для України від країн-членів і сьогодні. Серед останніх – лікарняні ліжка та гігієнічні набори з Австрії, машина швидкої допомоги та медичне обладнання з Норвегії, обладнання для притулків з Фінляндії, ЗІЗ з Німеччини, ліки з Чехії та Словаччини, генератори електроенергії з Італії та обладнання для енергопостачання з Франції.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня