Навчальний рік в Угорщині розпочали понад 2500 україномовних учнів

Навчальний рік в Угорщині розпочали понад 2500 україномовних учнів

11:00 Вересень 12, 2022

Життя 2349 5 хвилин

Magyar

Лише у державних навчальних закладах Угорщини навчання розпочали понад 2,5 тисячі україномовних дітей біженців, – повідомляють «Новини» на телеканалі М1.

В одній зі шкіл міста Мішкольц українські діти саме вивчають найпростіші угорські слова. 13-річний Андрій Шпелове разом із батьками втік від війни до Угорщини. Він ходить до школи в Мішкольці, а його батьки влаштувалися працювати на завод. «Я доволі багато вчуся, також намагаюся вивчити угорську, найбільше мені подобається біологія, вдома ми вчимося так само, як і тут», – каже українець.

Вчительку із Закарпаття взяли на роботу в школу минулого навчального року навесні. Крістіна Молнар розповідає, що українським дітям – окрім навчальної програми – треба подолати ще й мовні труднощі.

«Вони потрапили в інше мовне середовище, вони повинні це пережити і психологічно, я часто спілкуюся з ними українською, щоб зрозуміти, що з ними відбувається», – пояснює Крістіна Молнар, вчителька англійської мови школи ім. Ференца Казінці міста Мішкольц.

Мішкольцький заклад – не єдиний, де навчаються й українські діти. В одній зі шкіл прикордоння, наприклад, заняття ведуться двома мовами.

«Є діти, які вже мали базовий словниковий запас, є такі, хто приїхав із Закарпаття – вони більш сприйнятливі до угорської мови. Але є діти, які приїхали зі Сходу України і лише тут уперше почули угорську», – розповідає Єва Імре, вчителька угорської мови в одній з таких шкіл.

У школі навчаються і корінні українці, й закарпатські угорці. Біженці прибули сюди після початку війни.

«Я приїхав із міста Запоріжжя. Там бувають ракетні обстріли міста, але, слава Богу, нечасто. Але область повністю окупована російськими військами», – розповів український хлопець.

Церковний загальноосвітній заклад у місті Естергом також прийняв учнів-біженців і разом з ними розпочав новий навчальний рік.

«Наразі в нас навчається четверо біженців. Усі – закарпатці угорського походження. Із міста Мукачево прибула родина з трьома дітьми: з дошкільням, а також із першо- та третьокласниками. Ще одну більш старшу дівчинку прийняли в Дунабогдані, вона теж із Закарпаття, навчається в 9 класі», – пояснює Міклош Валко, директор НВК ім. Святої Єлізавети.

В один із гуртожитків міста Капошвар у травні заселили команду дзюдоїстів Харківської дитячо-юнацької спортивної школи. Засобами для навчання їх забезпечила Екуменічна служба допомоги.

Оскільки серед них є студенти вишів, вони дуже зраділи отриманим ноутбукам.

«Ми привезли чотирнадцять планшетів, адже тут стільки дітей, а також три ноутбуки, завдяки яким ми сприяємо їхньому навчанню. Вони беруть участь у навчанні онлайн, у співпраці з Харківським управлінням освіти. Тому їм необхідно мати відповідну техніку», – зазначила Барбара Баца, представниця Екуменічної служби допомоги.

Загалом навчальний рік у навчальних закладах Угорщини, які утримуються районними центрами, розпочали 2611 учнів з України. Для дітей-біженців, які не володіють угорською мовою, більшість шкіл організували мовні курси та інші заходи для інтеграції, витрати на котрі покриває уряд країни зі своїх ресурсів.

hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня