«Ви покликані стати ремісниками та будівничими спільного дому», – Папа Римський молодому поколінню

«Ви покликані стати ремісниками та будівничими спільного дому», – Папа Римський молодому поколінню

16:57 Вересень 26, 2022

Життя 628 5 хвилин

Magyar

Здатності піддати дискусії актуальну модель поступу, творячи нову завдяки поглядові на світ очима бідних, але так, щоб ідеї не залишалися словами, але втілюватися в конкретне життя: цього Папа Франциск очікує від учасників ініціативи «Економіка Франциска», з якими він зустрівся в італійському місті Ассізі.

Ми не повинні любити злидні, більше того, ми повинні поборювати їх, але Євангелія каже нам, що без пошани до бідних не подолуються жодні злидні. На цьому наголосив Папа Франциск, зустрічаючись з учасниками ініціативи «Економіка Франциска», згуртування молодих економістів, підприємців і промоутерів змін, які зібралися для того, щоб запропонувати та втілювати нові моделі економічного розвиту, натхнені цінностями близькості та солідарності.

Ця зустріч повинна була відбутися ще у березні 2020 року, але цьому завадив спалах пандемії. Тож двічі відбулися онлайн зустрічі, запустивши відповідні ініціативи та процеси на місцях, а 22 вересня 2022 р. в місті Ассізі, батьківщині святого Франциска, зібралися понад 1000 ініціативних молодих людей.

На зустрічі прозвучали запитання різними мовами, також і українською: «Скільки триватиме війна? Коли закінчиться безмежний біль нашого народу, біль солдатів, біль жінок і дітей? Коли земля забуде мистецтво війни і навчиться мистецтва миру і гостинності?».

Промовляючи до присутніх, Папа зауважив, що для багатьох із них зустріч з «Економікою Франциска» пробудила щось, що вони вже носили всередині себе, бо вже були задіяні в будування нової економіки. «І коли молода людина бачить в іншої молодої людини таке ж покликання, як у неї, а потім цей досвід повторюється із сотнями, тисячами інших юнаків і дівчат, тоді стають можливими великі речі, навіть сподівання на те, щоби змінити величезну та складну систему, як світова економіка», – сказав Святіший Отець, висловивши переконаність у тому, що молодь знає, як це зробити, і з Божою допомогою може це зробити.

«Ви переживаєте свою молодість в непростий час: ваше життя позначене екологічною кризою, далі пандемією, а тепер війною в Україні та іншими війнами, що роками тривають у різних країнах. Наше покоління залишило вам у спадок численні багатства, але ми не зуміли зберегти планету та не оберігаємо мир. Ви покликані стати ремісниками та будівничими спільного дому», – сказав Святіший Отець, зазначаючи, що економіка, натхнена святим Франциском з Ассізі, – це економіка, приязна до землі та економіка миру. Йдеться про те, щоби «перетворити економіку, що вбиває, в економіку життя».

Врешті, Папа підкреслив, що добрий слід у ключових моментах історії залишив той, хто «переклав ідеали, прагнення та цінності в конкретні діла». «Ви зміните світ економіки, якщо разом із серцем та головою застосовуватимете також і руки», – сказав він молодим економістам і підприємцям, пояснивши, що ідеї потрібні, бо приваблюють нас, але без втілення «можуть перетворитися в пастки». Церква завжди відкидала «гностичну спокусу», що вважає, ніби можна змінити світ лише за допомогою знання, «без трудів плоті». І хоч діла не так «сяють», як великі ідеї, саме вони «день-за-днем приносять плоди».

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня