Українці вірять у повернення всіх територій та не бажають компромісів заради завершення війни – опитування

Українці вірять у повернення всіх територій та не бажають компромісів заради завершення війни – опитування

11:33 Грудень 27, 2022

Життя 1173 4 хвилини

Magyar

Більшість українців (89%) не сумніваються у поверненні під контроль України всіх тимчасово окупованих територій. Також громадяни одностайні, що заради завершення війни Україна не повинна йти на жодні компроміси.

Про це свідчить опитування «Післявоєнне майбутнє України», проведеного Харківським інститутом соціальних досліджень (ХІСД) у листопаді 2022 року.

Якою має бути перемога

89% не мають жодних сумнівів щодо повернення всіх тимчасово окупованих територій. Загалом 95% вважають це можливим. Як зазначають автори дослідження, такі настрої жодним чином не залежать від статі, віку, місця проживання респондентів.

78% опитаних вважають, що Україна не має йти на жодні компроміси заради завершення війни — ані щодо втрати територій, ані відмови від членства в НАТО чи європейської інтеграції.

Лише 6% погоджуються заради завершення війни надати окупованим територіям автономію в складі України. Ще 4% готові відмовитися від членства України в НАТО.

Перемогою у війні над російським агресором більшість українців (57%) вважатиме повернення до кордонів 1991 року. Для помітної кількості респондентів (21%) перемогою у війні стане визнане лідерство України в Східній Європі.

Більшість українців (84%) сприймають окупацію Криму частиною війни, тому вважають повернення півострова складником перемоги.

Ставлення до громадян на окупованих територіях

85% опитаних вважає, що з жителями тимчасово окупованих територій варто зберігати зв’язок.

Як зауважують автори дослідження, загалом ставлення до російського громадянства жителів тимчасово окупованих територій є досить толерантним. Значна частина опитаних не визнає це громадянством і відповідно пропонує ігнорувати ці «папірці».

Багато хто готовий виправдовувати отримання російських паспортів, якщо це робилось вимушено, заради виживання в умовах окупації.

14% вважає це злочином, який передбачає покарання.

Покарання за колабораціонізм

Більш як половина учасників опитування відповіли, що кримінально відповідальні мають бути учасники незаконних збройних формувань, особливо ті, хто вчинив тяжкі злочини, а також керівники та співробітники окупаційних органів.

І лише 28% респондентів вважають, що варто покарати пересічних громадян, які співпрацювали під час окупації з місцевою владою.

Післявоєнне порозуміння

Респонденти в цілому доволі позитивно оцінюють перспективи післявоєнного громадського порозуміння між різними групами українців.

67% вважають, що дуже добрими та добрими будуть відносини між військовими та цивільними, 58% — між переселенцями та місцевими, 55% — мігрантами в інші країни та тими, хто залишився в Україні.

Найбільші побоювання щодо можливих конфліктів існують на мовному ґрунті, але навіть в цьому випадку 82% опитаних зазначають, що взаємини між україномовними та російськомовними залишаться добрими або принаймні задовільними.

Про опитування

За інформацією авторів дослідження, протягом листопада 2022 року вони провели інтерв’ю з 3018 респондентами в усіх областях України, крім тимчасово окупованих територій.

Статистична похибка з ймовірністю 0.95 не перевищує 2% для одномірних розподілів усіх опитаних.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня