Понад 7 мільйонів громадян ЄС подали заяви на отримання посвідки на проживання у Великій Британії

Понад 7 мільйонів громадян ЄС подали заяви на отримання посвідки на проживання у Великій Британії

10:59 Лютий 27, 2023

Життя 1240 4 хвилини

Magyar

Згідно з новими даними, оприлюдненими міністерством внутрішніх справ Великої Британії в четвер, у 2022 році заяви на отримання посвідки на постійне проживання в країні подали понад 7 мільйонів громадян ЄС та інших осіб, які мають на це право.

Великобританія вийшла зі складу Європейського Союзу 31 січня 2020 року.

Однак громадяни ЄС, які легально оселилися в країні до кінця 2020-го, тобто до закінчення 11-місячного перехідного періоду, який розпочався після виходу Великобританії з ЄС (Brexit), могли й надалі залишатися тут з усіма набутими правами, але мали подати заяву на отримання безстрокового дозволу на проживання, офіційно відомого як «статус осілого в ЄС» (EU Settled Status).

Те саме стосувалося й громадян ширшої Європейської економічної зони (ЄЕЗ) ЄС: Ісландії, Норвегії та Ліхтенштейну, а також Швейцарії, які оселилися у Великій Британії.

Кінцевим терміном подачі заявок було 30 червня 2021 року. Однак уряд Великої Британії продовжує заохочувати осіб, які відповідають критеріям, подавати заявки. Вони будуть розглянуті, незважаючи на завершення кінцевого терміну.

Згідно з новими даними, опублікованими в четвер міністерством внутрішніх справ Великої Британії, до 31 грудня 2022 року від громадян 27 країн – членів ЄС, ЄЕЗ та Швейцарії прийняли 7 040 670 заявок на отримання посвідки на проживання, причому майже 990 000 з них були подані після закінчення кінцевого терміну.

У четвертому кварталі минулого року розглянули 6,9 мільйона заяв.

У 50% розглянутих і схвалених заявок громадяни отримали постійний (тобто безстроковий) статус, а в 39% випадків – попередньо врегульований.

Останній мають право отримати ті, хто на момент подачі заяви ще не прожив у Британії п’ять років. Але вони можуть почекати до закінчення п’яти років, перш ніж подавати заяву на отримання посвідки на постійне проживання. Протягом цього періоду вони продовжуватимуть користуватися всіма набутими правами.

Однак, цілком імовірно, що обов’язок подавати повторну заяву незабаром буде скасовано й для них. Нещодавно Верховний суд за позовом асоціацій громадян ЄС у Великій Британії постановив, що нова вимога до громадян Євросоюзу з попередньо встановленим статусом подавати заяву на постійне проживання до британських органів влади суперечить угоді про Brexit.

На думку організацій, які подали позов, це зобов’язання створює ризик, що ті, хто з якихось причин не подасть повторну заяву, наприклад просто забуде, протягом однієї ночі можуть бути визнані нелегальними іммігрантами і депортовані британським урядом.

Міністерство внутрішніх справ Великобританії заявило, що не оскаржуватиме рішення Високого суду і незабаром перегляне процедуру подачі заяв.

До речі, список очолюють румуни, які у 2022 році подали 1 415 310 заяв на отримання статусу постійного резидента Великої Британії, за ними йдуть поляки – 1 181 550 заявок.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня