Із травня в Німеччині знову діятиме пільговий проїзний квиток

Із травня в Німеччині знову діятиме пільговий проїзний квиток

18:28 Квітень 1, 2023

Життя 1685 3 хвилини

Magyar

Бундесрат – представництво федеральних земель – схвалив відновлення дії пільгового проїзного квитка для компенсації наслідків загального підвищення цін. Таким чином з травня в країні запровадять проїзний, який діятиме на місцевому та регіональному громадському транспорті.

Проїзний квиток (Deutschlandticket) коштуватиме 49 євро. Ця ціна принесе значну економію для пасажирів, враховуючи те, що, наприклад, у Берліні місячний абонемент обходиться у 86 євро, а також серйозну втрату доходів для транспортних компаній.

Федеральний парламент (бундестаг) у середині березня після тривалого обговорення схвалив випробувану влітку минулого року схему дії проїзних. Бундесрат, у свою чергу, прийняв її без змін. Згідно з угодою, що діятиме до 2025-го, федеральний уряд і провінції на паритетній основі будуть спільно підтримувати транспортні компанії на загальну суму в три мільярди євро на рік.

Квиток Deutschlandticket з’явиться в продажу вже з 3 квітня. Це річний проїзний, який оплачується щомісяця й може бути скасований у будь-який час. Проїзний можна використовувати в додатку для смартфона, як чіп-картку або як роздрукований QR-код, дійсний по всій країні на рейсах місцевих компаній громадського транспорту та на регіональних рейсах залізничної компанії Deutsche Bahn.

Улітку минулого року в Німеччині на три місяці був запроваджений так званий «квиток за 9 євро» (9-Euro-Ticket). Тоді продали 50 мільйонів таких пільгових проїзних. Їх запровадили через зростання цін на енергоносії та інфляцію як окремий вид субсидії.

Федеральний уряд намагається пом’якшити економічний тягар, пов’язаний з нападом росії на Україну, за допомогою низки додаткових кроків, зокрема шляхом зниження ПДВ на природний газ та запровадження так званих програмам граничних цін, які обмежують вартість блакитного палива й електрики. На таку підтримку громадян спрямовано близько 300 мільярдів євро.

MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня