В будинку, де народився Гітлер, відкриють поліцейську дільницю

В будинку, де народився Гітлер, відкриють поліцейську дільницю

08:49 Травень 25, 2023

Життя 1067 3 хвилини

Magyar

Будинок в Бранау-ам-Інн в Австрії, в якому народився Адольф Гітлер, перетворять на поліцейський відділок, в якому, зокрема, проводитимуть для правоохоронців курси з прав людини.

Суперечки щодо того, як має використовуватись будинок, тривають не один рік,, повідомляють німецькі ЗМІ.

Однак, за повідомленнями, восени цього року в ньому почнеться реконструкція.

Згідно з опитуванням, 53% австрійців підтримали створення в будівлі установи, яка займатиметься темами націонал-соціалізму, пам’яті, антифашизму, толерантності та миру, 23% воліли б знести її, і лише 6% висловились за використання її виконавчою владою.

Експертна комісія, яка займалась питанням будинку, в якому народився лідер НСДАП, у звіті в 2016 році висловилася за соціально-благодійне або офіційно-адміністративне використання.

«Майбутнє використання будівлі поліцією має надати безпомилковий сигнал про те, що ця будівля назавжди буде вилучена з пам’яті про націонал-соціалізм», — заявляв у 2019 році міністр внутрішніх справ Вольфганг Пешорн.

Будинок стоїть пусткою з 2011 року. Уряд викупив його у власниці в примусовому порядку, у 2016 році. Реконструкцію планували розпочати раніше, однак через пандемію плани довелося змінити. Загальні витрати на реалізацію проєкту оцінюються в 20 мільйонів євро, початково він коштував 5 мільйонів.

Триповерхова будівля була зведена у XVII столітті й спершу слугувала пивоварнею та рестораном. Пізніше кімнати в ній стали здавати в оренду. В одній із них 20 квітня 1889 року і народився Адольф Гітлер. Через три роки його сім’я переїхала до прикордонного німецького міста Пассау.

Реконструкція має завершитись у 2025 році, а вже у 2026 в будівлі почне роботу поліцейська дільниця.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня