В Україні 17-річні юнаки мають право вільно перетинати кордон - ДПСУ 

В Україні 17-річні юнаки мають право вільно перетинати кордон - ДПСУ 

14:36 Червень 4, 2023

Життя 2373 3 хвилини

Magyar

В Україні 17-річні юнаки мають право вільно перетинати кордон. Обмеження, введені через воєнний стан, що стосуються заборони на виїзд для чоловіків, на них не діють.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Урядовий портал.

Після введення в Україні воєнного стану обмежено виїзд за межі країни громадянам України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, окрім визначених законом винятків. 17-річних юнаків ці обмеження не стосуються.

Воєнний стан в Україні

Буквально на початку травня Верховна рада продовжила воєнний стан в Україні. Згідно із законопроектом, дію цього правового режиму, який вводять при загрозі нацбезпеці продовжено з 05:30 20 травня 2023 року терміном на 90 днів, тобто до 18 серпня. Про те, які обмеження будуть діяти в Україні влітку у зв’язку з воєнним станом.

Для довідки

Правила перетину та оформлення громадян на кордоні регламентуються нормами законодавства та Правилами перетинання державного кордону громадянами України, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57.

Пропуск осіб через кордон здійснюється уповноваженими службовими особами прикордонного відомства за дійсними паспортними документами, а у передбачених законодавством України випадках – за наявності інших необхідних документів, що дають право на перетин державного кордону під час воєнного стану

До того ж відповідно до ст. 313 Цивільного кодексу України, фізична особа, яка досягла 16 років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.

“Проте при плануванні поїздок краще також ознайомитися з правилами країни-прямування”, – кажуть у прикордонній службі.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня