Інтеграція українських біженців у європейський ринок праці непроста

Інтеграція українських біженців у європейський ринок праці непроста

15:54 Червень 18, 2023

Життя 1574 4 хвилини

Magyar

З початку року в країнах – членах ЄС знайшли роботу близько 1,3 мільйона українських біженців, хоча багато хто з них працює на посадах, нижчих за їхній кваліфікаційний рівень через мовні бар’єри та невизнання дипломів професійної кваліфікації, повідомив комісар ЄС з питань зайнятості та соціального забезпечення Ніколас Шміт.

На своїй пресконференції, присвяченій інтеграції українських біженців у ЄС, комісар зазначив, що Європейська комісія доручила органам влади держав-членів створювати умови для швидшого визнання професійних кваліфікацій та доступу до ринку праці, професійного навчання та освіти дорослих.

У жовтні минулого року було засновано онлайн-платформу резерву кадрів Євросоюзу, яка допомагає шукачам роботи отримувати пропозиції про вакансії, що відповідають їхнім професійним навичкам. Крім того, політика згуртування для підтримки українських біженців надає державам-членам максимальну гнучкість у використанні наявних ресурсів для допомоги людям, які тікають з України через російське вторгнення, пояснив Шміт.

Комісарка ЄС із внутрішніх справ Ільва Йоганнсон повідомила, що від початку повномасштабної війни в Євросоюз в’їхало 16 мільйонів українських біженців, чотири мільйони з них досі залишаються в країнах ЄС. Вона назвала успішними ініціативи, спрямовані на інтеграцію українських біженців, але звернула увагу на те, що, з точки зору частки біженців, кілька країн-членів, особливо Німеччина та Польща, перебувають під надзвичайно високим тиском.

За словами Йоганнсон, країни-члени радитимуться щодо продовження до березня 2025 року директиви про тимчасовий захист, запровадженої для українських біженців, але також обговорюватимуть, як підтримати тих, хто бажає повернутися до своєї країни. Комісарка підкреслила важливість створення правової бази, яка забезпечить рівні права для всіх українських біженців у ЄС.

Як зазначив радник Європейської комісії з питань прийому українських біженців Лодевіка Ашера, швидка та ефективна інтеграція на ринку праці важлива як для приймаючої сторони, так і біженців. Це допомагає вимушеним мігрантам перезапускати своє життя й розвивати навички, що зрештою також сприятиме відбудові України.

Важливо, щоб населені пункти, які приймають українських біженців, та організації, які їм допомагають, мали достатнє фінансування, підкреслив посадовець. Насамкінець він звернув увагу на те, що громадяни Євросоюзу виявили безпрецедентну солідарність з українськими біженцями, і водночас зазначив, що в деяких державах-членах спостерігається певна «виснаженість».

kitenkinto.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня