На монументі Батьківщина-мати готуються замінити радянський герб на Тризуб

На монументі Батьківщина-мати готуються замінити радянський герб на Тризуб

17:49 Липень 27, 2023

Життя 940 4 хвилини

Magyar

У Києві почали підготовку до встановлення Тризуба, який має замінити радянський герб на щиті монументу “Батьківщина-мати”. Попередньо підготовчі роботи триватимуть вони до п’ятниці, 28 липня, повідомляє кореспондентка Суспільного.

“Сьогодні (26 липня — ред.) ми вже почали підіймати люльку під монорельс. Погода ускладнила. Зараз поки призупинили роботи ці роботи. Після того, як ми піднімемо люльку, тоді вже зможемо дозволити зварювальникам зрізати стару символіку. Зараз вони в очікуванні. Вони очікують підготовлену площадку”, — розповів Суспільному представник підрядної організації Антон Саган.

За його словами, для зварювальників необхідно виготовити платформу, яку піднімуть до щита монументу. На платформі зроблять навіс, який захищатиме від вітру. До кінця тижня почнуть зрізати радянський герб, але все залежить від погодних умов.

“До кінця цього тижня ми почнемо зрізати. Взагалі, плануємо встигнути до 20 серпня ці роботи. Сподіватимемося, що погода нам допомагатиме. Це дуже важливий фактор для роботи на висоті”, — зазначив Саган.

Він розповів, що до роботи залучили понад 20 людей: щонайменше 5 альпіністів працюватимуть на самому монументі, приблизно 10 спеціалістів — під монументом. Також близько 10 фахівців залучені до проєктних робіт і розрахунків.

Антон Саган додав, що встановлювати Тризуб буде інша підрядна організація, яка займатиметься наварюванням герба на щит.

“Ми ж ведемо супровід компанії, яка буде наварювати герб. Є три ключових компанії: компанія, яка виготовляє герб, компанія, яка готує площадку та супроводжує, та компанія, яка проводить зварювальні роботи”, — сказав представник підрядної організації.

Сам Тризуб для щита на монументі “Батьківщина-мати” виготовлять не зі сталі, наданої металургійним комбінатом “Запоріжсталь”, а з європейського металу, повідомили напередодні у Мінкульті.

“Просто там товщина сталі не співпадала. У нас дуже стиснуті терміни. Ми теж могли деякі конструкції везти з Європи. Це змінюється по ходу, бо дуже важливі терміни монтажу. Вони могли шліфувати і вирівнювати метал, загалом такі роботи можуть проводитись, але це би зайняло додатково декілька тижнів. Тоді б ми увійшли вже восени і що далі було б? (Герб — ред.) був різної товщини”, — пояснив Антон Саган.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня