Янош Чак: «Ми не покинемо жодного угорця в жодній точці світу»

Янош Чак: «Ми не покинемо жодного угорця в жодній точці світу»

12:45 Вересень 24, 2023

Життя 2246 4 хвилини

Magyar

«Найбільша потреба людини – відчувати зв’язок, належність до чогось. І ми, угорці, прив’язані до Бога, до нашої батьківщини, до наших родин», – заявив 23 вересня Янош Чак, міністр культури та інновацій Угорщини, на церемонії відкриття навчального року в Закарпатському угорському інституті ім. Ференца Ракоці ІІ у Берегові.

Керівництво вишу прийняло міністра та делегацію, яка прибула з ним, на подвір’ї навчального закладу. Відтак гості продовжили екскурсію комплексом будівель і відвідали його підрозділи.

На церемонії відкриття навчального року в інституті, яка традиційно відбулася в реформатській церкві Берегова, Янош Чак підкреслив: «Найбільша потреба людини – відчувати зв’язок, належність до чогось. І ми, угорці, прив’язані до Бога, до нашої батьківщини, до наших родин». Цитуючи у своїй промові угорського письменника Міхая Бабича, міністр зазначив, що Бог, сім’я та батьківщина – це «духовні феномени і духовна спадщина, яку ми хочемо нести в майбутнє». А відтак зауважив: «Ми, угорці, отримали від своїх предків неймовірно багату духовну спадщину, яку повинні передати наступному поколінню, і це робиться в наших сім’ях, школах, університетах та церквах».

Уряд Угорщини підтримує й буде підтримувати «угорську культуру, інституції, які передають культуру, угорські сім’ї, угорські школи, університети і наші церкви», підкреслив Янош Чак, а потім додав: «Це не якась послуга угорського уряду, а його обов’язок. Ми не покинемо жодного угорця в жодній точці світу. […] Ми раді працювати з будь-яким урядом чи людьми, які готові до співробітництва».

Звертаючись до першокурсників, міністр зазначив, що через 10–20 років вони будуть лідерами угорської громади Закарпаття, і підкреслив, що випускники ЗУІ сприятимуть процвітанню не тільки угорської національної громади, а й України, адже «освічена людина приносить більше економічної користі».

«Я дивлюся на Закарпаття як на казковий сад, де століттями мирно живуть люди різних національностей та віросповідань», – зазначив Янош Чак, розмірковуючи про розмаїття регіону.

Він нагадав присутнім, що куди б їх не закинуло життя, ніколи не слід забувати, звідки вони родом.

Наприкінці церемонії Янош Чак прийняв Премію Ракоці, засновану інститутом у 2014 році, яка щороку присуджується особам, котрі відіграли вирішальну роль у виживанні й розвитку навчального закладу та зробили значний внесок в освіту тисяч молодих закарпатських угорців, тим самим надавши їм можливість процвітати на своїй батьківщині. Цьогорічним лауреатом найвищої нагороди ЗУІ став Василь Росул, колишній керівник Закарпатського обласного відділу освіти.

Після відкриття навчального року делегація продовжила свій робочий візит. У селі Велика Добронь гості відвідали реформатський дитячий будинок «Добрий самарянин» та місцевий осередок Центру професійно-технічної освіти коледжу «Еган Еде».

Джерело: CsA/Kárpátalja hetilap)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня