Естонія хоче повернути Калінінграду історичну назву

Естонія хоче повернути Калінінграду історичну назву

17:10 Вересень 27, 2023

Життя 1138 2 хвилини

Естонія вирішила позбутися імперської спадщини росії у власній мові. За прикладом своїх сусідів – Польщі, Литви та Латвії – країна планує змінити назву міста Калінінград.

Естонія активно взялася за очищення своєї мови від імперських впливів країни – агресорки. Там хочуть російський Калінінград знову називати Кенігсбергом.

Так, відомо, що комісія естонського уряду з закордонних справ запропонувала використовувати іншу назву міста Калінінград. Відповідну пропозицію має розглянути Товариство рідної мови.

У комісії вважають, що Калінінграду слід повернути історичну назву – Кенігсберг.

Нинішній російський Калінінград – це німецьке місто Кенігсберг. Однак у 1945 році воно за рішення Потсдамської конференції (конференції керівників трьох держав-переможниць у Другій Світовій війні: США, СРСР і Британії), а також на підставі наступних договорів, разом із областю опинилося під контролем Радянському Союзу.

У 1946 році місто перейменували на честь старого революціонера-більшовика Михайла Калініна.

Раніше до подібної ініціативи вже звернулися інші країни Балтії та Польща.

Так, Польща вже замінила назву Калінінграду на традиційне позначення міста у своїй мові. Тепер воно називатиметься Крулевець, відповідно сама область – Крулевецькою. Експертна мовна комісія Латвії радить використовувати у латиській мові традиційну балтійську назву Караляучі. Тим часом у Литві Калінінград хочуть називати Каралючюс.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня