З 1 червня запрацювала система автоматичної фіксації порушень ПДР:  коротко про головні нововведення

З 1 червня запрацювала система автоматичної фіксації порушень ПДР: коротко про головні нововведення

18:35 Червень 1, 2020

Життя 6508 5 хвилин

Magyar

З 1 червня в Україні почала працювати система автоматичної фотовідеофіксації порушень правил дорожнього руху. Встановлено вже 25 комплексів автоматичної фіксації на дорогах Київської області. До кінця року планують встановити ще 220. Спершу фіксуватимуть лише перевищення швидкості.

          Про ці нововведення особисто повідомили міністр внутрішніх справ Арсен Аваков через свою сторінку у соціальній мережі Twitter і міністр інфраструктури Владислав Криклій через свій офіційний Telegram-канал.

          За інформацією Арсена Авакова: «протягом восьми хвилин 45 камер зафіксували 262 (випадки – авт.) перевищення швидкості». А заступник міністра МЗС Антон Геращенко на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook дав більш детальніший аналіз запровадження цього нововведення. Зокрема, він зазначив наступне: «Камери встановлені у місті Києві та на автомагістралях Київської області, виключно у місцях концентрації ДТП з тяжкими наслідками…

          Завдання автоматичної фіксації порушень ПДР – це суттєве зменшення загибелі та травмування українців на дорогах. Поїздка з дому на роботу і назад не повинна закінчуватись травмами чи загибеллю.

          Нагадаю, що за часів Незалежності, з 1991 року, на автошляхах України загинуло – 175 тис. 216 осіб. І приблизно 40 % смертельних ДТП викликане саме перевищенням швидкості…».

          І тому, для кращого розуміння нововведень у системі автоматичної фіксації порушень ПДР публікуємо для наших читачів найважливіші запитання і відповіді. Тож:

          Де вже від сьогодні встановлені камери?

          Камери встановлені у місті Києві та на автомагістралях Київської області виключно у місцях концентрації ДТП з тяжкими наслідками. В подальшому відеокамери поступово будуть встановлюватись і по всій Україні.

          На автомагістралях встановлення камер буде відбуватись за рахунок держави, у містах та ОТГ – за рахунок місцевих бюджетів. Місця встановлення камер будуть погоджуватись з Департаментом патрульної поліції.

          Що саме буде фіксуватись камерою?

          Спочатку у автоматичному режимі будуть фіксуватись лише факти перевищення швидкості. Поступово, вже в цьому році, система буде фіксувати і інші порушення ПДР – проїзд на заборонений сигнал регулювання дорожнього руху, порушення правил зупинки, стоянки, а також установленої для транспортних засобів заборони рухатися смугою для маршрутних транспортних засобів, тротуарами чи пішохідними доріжками, виїзд на смугу зустрічного руху.

          На сьогодні фіксуватиметься тільки перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів.

          Що є фактом порушення? 

          Фактом порушення є перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на 20 км/год (+2 км/год – додатковий бонус на похибку вимірювального приладу «Каскад», узагалі ДСТУ дозволено похибку для такої категорії приладів до ±3 км/год).

          Як поліція встановить дані правопорушника?

          Персональні дані правопорушника поліцейський установлює з відповідних реєстрів МВС, Мін’юсту (Єдиний державний реєстр транспортних засобів, Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, інформаційно-телекомунікаційна система прикордонного контролю «Гарт-1»).

          Як дізнатися про факт фіксації порушення?:

  • за допомогою СМС-повідомлення або електронної пошти, якщо подано відповідну заяву в МВС;
  • на офіційних веб-сайтах МВС або Нацполіції в мережі Інтернет;
  • від листоноші, який доставляє постанову за місцем реєстрації правопорушника;
  • від представників органів Державної прикордонної служби України, які вручають постанову при перетині кордону –іноземцям та особам без громадянства, які ввозили транспортний засіб на територію України, зареєстрований за її межами.

          Кого можуть притягнути до відповідальності?:

  • особу, за якою зареєстровано ТЗ, або належного користувача, зазначеного власником в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів (послуга доступна в онлайн-сервісі «Електронний кабінет водія»);
  • керівника юридичної особи, або визначену ним відповідальну службову особу;
  • особу, яка ввезла авто на територію України (громадянин України, іноземець чи особа без громадянства).

          Який конкретно розмір штрафу за порушення ПДР? 

          255 грн – у разі перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш як на 20 км/год але не більше50 км/год; 510 грн –при перевищенні встановлених обмежень швидкості руху більш як на 50 км/год. Штраф зменшується на 50 відсотків, якщо його сплачено протягом 10 банківських днів з моменту отримання постанови.

  НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня