У Китаї закликають до створення клінік для боротьби зі спалахом коронавірусу

У Китаї закликають до створення клінік для боротьби зі спалахом коронавірусу

14:42 Листопад 27, 2023

Життя 1401 4 хвилини

Magyar

ВООЗ заявляє, що сплеск захворюваності на пневмонію пов’язаний лише з локдаунами в країні під час спалаху коронавірусу.

Міністерство охорони здоров’я Китаю в неділю закликало місцеву владу збільшити кількість епідеміологічних клінік. Це сталося після того, як Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) у середу повідомила про збільшення кількості випадків респіраторних захворювань уперше з часу послаблення в країні обмежень, пов’язаних зі спалахом коронавірусу.

Мі Фенг, речник Національної комісії з охорони здоров’я Китаю, у неділю заявив, що сплеск гострих респіраторних захворювань спричинений одночасним поширенням кількох патогенів, переважно грипу.

«Необхідно докласти зусиль, щоб збільшити кількість відповідних клінік і лікувальних центрів, продовжити години роботи й забезпечити постачання медикаментів», – зазначив Мі на пресконференції.

Речник додав, що слід також приділити увагу запобіганню та контролю спалаху шляхом зменшення кількості людей і відвідувачів у життєво важливих та багатолюдних місцях: школах, дитячих закладах, будинках для людей похилого віку тощо.

Схоже, що в КНР немає нового патогену

Зростання респіраторних захворювань викликало запит ВООЗ на інформацію про рутинний моніторинг, адже організація виявила збільшення випадків недіагностованої пневмонії в дітей на півночі Китаю. У середині тижня з країни також надійшла новина про те, що в Пекіні переповнена найбільша дитяча лікарня.

За повідомленням ВООЗ, китайська влада не виявила жодних незвичних або нових патогенів чи патологій в уражених районах. Захворювання були викликані відомими патогенами. Це, зокрема, вірус грипу, мікоплазма пневмонії, яка зазвичай вражає дітей, а також гігантоклітинна хвороба легень та коронавірус.

Марія ван Керхове, директорка Департаменту епідеміології ВООЗ з питань профілактики, зазначила: «На мою думку, вони бачать це через зняття обмежень щодо COVID близько року тому. Це їхній перший осінньо-зимовий сезон з того часу. Китай зараз переживає те, що багато країн пережили рік чи два тому. Тож немає надзвичайної кількості дітей з діагнозом захворювання… Не більше, ніж до пандемії у 2018–2019 роках. Це саме те, що очікувалося, – грип на початку холодних місяців».

ВООЗ підкреслила, що не вважає за потрібне вживати надзвичайних заходів для тих, хто готується до поїздки в Китай, але всім, хто має симптоми респіраторних захворювань, слід, якщо є така можливість, уникати подорожей у цю країну.

 Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня