У Чехії схвалили продовження тимчасового захисту для українських біженців до березня 2025 року

У Чехії схвалили продовження тимчасового захисту для українських біженців до березня 2025 року

14:56 Грудень 1, 2023

Життя 1712 2 хвилини

Magyar

Нижня палата парламенту Чехії у п’ятницю, 1 грудня, схвалила продовження тимчасового захисту для українських біженців до кінця березня 2025 року.

Про це повідомляє видання Novinky.

Чеські депутати ухвалили “lex Ukraine six”, який означає, що українські біженці можуть продовжити свій тимчасовий захист у Чехії ще на рік, тобто до кінця березня 2025 року.

Документ після цього перейде до Сенату, після чого його має підписати президент.

“Основна мета пропозиції – створити механізм продовження захисту до кінця березня 2025 року, що є загальноєвропейським рішенням, на яке ми реагуємо в нашій правовій системі”, – заявив на пленарному засіданні міністр внутрішніх справ Віт Ракушан.

Тимчасовий захист дозволяє українським біженцям отримати доступ до державного медичного страхування, освіти або ринку праці.

Спочатку українці повинні будуть зареєструватися онлайн до 15 березня наступного року. Разом з тим вони бронюють дату особистого візиту до Міністерства внутрішніх справ, де отримають візову наліпку, яку потім використовуватимуть для підтвердження тимчасового захисту.

Водночас депутати поправкою обмежили час перебування біженців у безоплатному тимчасовому житлі.

За законопроєкт проголосували представники коаліції та опозиційного руху ANO. Правий рух SPD не зміг проштовхнути відхилення законопроєкту.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня