Використання навушників призвело до погіршення слуху у половини британців віком до 35 років – дослідження

Використання навушників призвело до погіршення слуху у половини британців віком до 35 років – дослідження

21:21 Грудень 1, 2023

Життя 1410 3 хвилини

У майже половини людей віком до 35 років у Британії погіршився слух через вплив гучних звуків у навушниках.

Young girl lying on the grass and listening player

Про це свідчить аналіз клінічних тестів, проведених британською компанією Еargym, що спеціалізується здоров’ї слухової системи. Це підтвердив і Амстердамський опитувальник вад слуху та інвалідності, пише The Telegraph.

Експерти заявляють, що ступінь, до якого гучний або тривалий вплив шуму завдає незворотної шкоди слуху молодих людей, є “кризою, що назріває”.

Дані, отримані від понад 1 000 людей у Великій Британії у віці від 16 до 35 років у період з червня по жовтень 2023 року показали, що 49% людей мали “нижчий за нормальний” рівень слуху, що вплинуло на якість їхнього життя.

Чверть людей віком до 35 років мали втрату слуху, а ще двоє з п’яти мали “ймовірну” втрату слуху, згідно з аналізом клінічних тестів, проведених британською компанією Еargym, що спеціалізується на слуховому здоров’ї.

Лише 40 відсотків не мали жодних ознак втрати слуху, а у решти діагноз був не визначений.

Учасники також проходили тест “мова в шумі”, під час якого мали визначити три цифри на тлі шуму з різною гучністю для того, щоб оцінити співвідношення сигнал/шум.

Колишня керівниця служби охорони здоров’я Великої Британії Аманда Філпотт зауважила, що погіршення слуху у молодих людей здебільшого пов’язане з “небезпечним прослуховуванням”, а також з “шумом міського середовища” від будівництва, доріг, поїздів або метро.

“Бачимо, що використання навушників є розповсюдженим, і ми, зазвичай, майже не знімаємо їх. Люди схильні слухати музику трохи голосніше, ніж слід, і не робити достатньо перерв. У нашому вусі близько 18 000 волоскових клітин, і саме ті, що пошкоджуються, уже не можуть відновитися”, – каже Аманда Філпотт.

Пані Філпотт запропонувала людям дотримуватися правила 60/60, тобто слухати музику на 60% гучності і не більше 60 хвилин за один раз.

Вона заявила, що втрата слуху призводить до соціальної ізоляції, яка може викликати легкі когнітивні порушення і навіть деменцію.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня