У ПАР зафіксували золотого крота де Вінтона, який вважався вимерлим

У ПАР зафіксували золотого крота де Вінтона, який вважався вимерлим

17:20 Грудень 2, 2023

Життя 1508 4 хвилини

Magyar

У Південно-Африканській Республіці вперше за 87 років зафіксували золотого крота ле Вінтона. Вчені вважали його вимерлим.

Про це повідомляє CNN із посиланням на дослідження, опубліковане у науковому журналі Biodiversity and Conservation.

Золоті кроти де Вінтона приблизно розміром з мишу або хом’яка мають мерехтливу шерсть, яка імітує пісок. Саме тому їх дуже важко помітити. Крім того, ці тварини живуть у майже недоступних норах, рідко залишають за собою тунелі та мають гострий слух, за допомогою якого вловлюють рухи над землею.

Золотих кротів де Вінтона науковці не фіксували із 1936 року. Проте й до цього часу їх знаходили лише в невеликому регіоні Порт-Ноллот у Західнокапській провінції ПАР.

На пошук цього виду команда екологів і генетиків з Фонду дикої природи, що перебуває під загрозою зникнення (EWT), та Університету Преторії витратила два роки.

Вчені проаналізували зразки ДНК з навколишнього середовища, яку тварини виділяють при переміщенні. Вона міститься у клітинах шкіри, шерсті або фекалій.

“Виділяти ДНК з ґрунту важко, але ми відточували свої навички та вдосконалювали методи ще до цього проєкту, і ми були впевнені, що якщо золотий кріт де Вінтона є в навколишньому середовищі, ми зможемо виявити його, знайшовши та секвенувавши його ДНК”, – розповіла генетикиня EWT Саманта Майнхардт.

Під час експедиції у червні 2021 року команда науковців досліджувала до 18 кілометрів дюн на день. Допомагав їм у цьому собака на ім’я Джессі.

Вчені зібрали понад 100 зразків ґрунту з ділянок уздовж північно-західного узбережжя ПАР. За допомогою аналізу вони побачили, що в цій місцевості присутні кілька видів золотих кротів, серед яких поширені капський золотистий кріт і золотистий кріт Гранта.

Щоб ідентифікувати золотого крота де Вінтона, їм довелося чекати майже рік. Дослідники мали лише один зразок його ДНК, якого не вистачало для точного визначення. Однак згодом вони отримали зразок генетичного матеріалу цього виду, який зберігався у музеї Кейптауна.

Науковці зазначили, що золотий кріт де Вінтона може бути широко розповсюджений вздовж західного узбережжя ПАР, однак його чисельність є низькою. Крім того, тварина може втратити своє середовище існування через видобуток алмазів у цьому районі. Тому необхідно вжити природоохоронних заходів, які є “критично важливими та невідкладними”.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня