Астрономи виявили унікальну планету, яка є занадто масивною для своєї зірки

Астрономи виявили унікальну планету, яка є занадто масивною для своєї зірки

19:19 Грудень 2, 2023

Життя 1271 3 хвилини

Астрономи виявили планету, яка в 13 разів більша за Землю і яка обертається навколо зірки, що у 9 разів менша за Сонце.

Відповідне дослідження опубліковане в журналі Science, пишуть The Guardian та Reuters.

Ця екзопланета в обертається навколо зірки під назвою LHS 3154.

За словами вчених, той факт, що маса планети величезна, не є чимось незвичним, однак те, що вона обертається навколо ультрахолодного карлика, дуже їх спантеличило.

Співвідношення мас цієї планети з її зіркою у 100 разів більше, ніж у Землі і Сонця.

“Це відкриття підкреслює, як мало ми знаємо про Всесвіт”, – каже професор з Університету штату Пенсильванія і співавтор дослідження Суврат Махадеван.

Він додає, що зірка LHS 3154 розташована приблизно за 50 світлових років від Землі. Світловий рік – це відстань, яку світло долає за рік – 5,9 трильйона миль (9,5 трильйона кілометрів).

Сонце приблизно в тисячу разів яскравіше, ніж ця зірка.

Спостереження за планетою показали, що вона розташована дуже близько до своєї зірки-господаря з орбітальним періодом всього 3,7 днів. Тому, як вважають вчені, на ній може існувати вода в рідкому вигляді.

За словами науковців, нова планета може бути схожа за розміром і складом на Нептун, найменшу з чотирьох газових планет нашої Сонячної системи.

Діаметр Нептуна приблизно в чотири рази перевищує діаметр Землі. Метод, використаний для вивчення планети, не дозволив дослідникам виміряти її діаметр, але вони підозрюють, що він приблизно в три-чотири рази перевищує діаметр Землі.

“Ця планета підіймає питання про те, як планети формуються навколо зірок з найменшою масою, тому що раніше вважалося, що такі зірки в основному здатні утворювати лише невеликі планети земної групи, схожі за масою на Землю”, – сказав астроном Принстонського університету Гудмундур Стефанссон.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня