Німеччина має довгострокові перспективні плани щодо українських біженців

Німеччина має довгострокові перспективні плани щодо українських біженців

13:09 Грудень 5, 2023

Життя 1303 4 хвилини

Magyar

За даними ООН, криза біженців в Україні наразі є найбільшою у світі. Близько 8 мільйонів українців виїхали за кордон, майже 5,5 мільйона стали внутрішньо переміщеними особами.

На сьогодні в Німеччині проживає понад мільйон громадян України, які були змушені покинути свої домівки. Відповідно до закону, прийнятого державами Європейського Союзу після російського вторгнення, ці особи можуть працювати й жити в будь-якій точці країни, а також мають доступ до системи освіти, охорони здоров’я та соціальних послуг.

З одного мільйона українців, які прибули до Німеччини, близько 350 тисяч – діти та молодь до 18 років, дві третини дорослих – жінки.

Що буде після війни, вони ще не знають. Нещодавно було проведено кілька досліджень стосовно майбутнього біженців.

За результатами одного з них, майже половина українців хочуть залишитися в Німеччині назавжди, 44% з них повідомили, що хотіли б пожити в країні ще кілька років або залишитися назавжди.

Серед тих, хто не планує залишатися назавжди, лише 38% збираються повернутися в Україну після закінчення війни. 30% респондентів, хоч і мають бажання колись повернутися додому, але не хочуть остаточно відмовлятися від життя в Німеччині й планують прожити там принаймні кілька років після настання миру.

Хоча останнім часом громадський спротив міграції зріс і всі політичні партії підтримують посилення кордонів Німеччини, допомога українцям не зменшується.

Нещодавно лідери Німеччини дали зрозуміти, що мають довгострокові перспективні плани щодо біженців з України.

«Інтегруйте українців, які живуть з нами, у свої компанії!» – закликав канцлер Олаф Шольц у своїй промові в жовтні, звертаючись до німецьких підприємців. Більшість із понад мільйона українських біженців проходять мовні й інтеграційні курси, щоб швидше та легше влаштуватися на роботу.

Хоча частина українців бачить своє майбутнє в Німеччині, згідно з державною статистикою, лише одна п’ята з них зараз працює.

У німецькому суспільстві іноді виникає питання, де межа добрих справ і коли варто бити на сполох. Німецькі ЗМІ пишуть про те, як повільно українці влаштовуються на роботу.

Водночас очікується, що завдяки сильній внутрішньополітичній підтримці боротьби України з росією нинішня система прийому українських біженців, зокрема надання їм соціальних прав, буде продовжена. Наразі термін її дії встановлений до 2025 року.

 (magyarnemzet.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня