Через брак коштів ООН припиняє найбільшу програму допомоги Сирії

Через брак коштів ООН припиняє найбільшу програму допомоги Сирії

13:48 Грудень 6, 2023

Життя 846 3 хвилини

Magyar

Всесвітня продовольча програма ООН (ВПП) із січня припинить свою найбільшу програму допомоги Сирії, хоча 12 мільйонів людей у цій країні страждають через нестачу їжі, заявили в міжнародній організації.

В останні роки ВПП поступово скоротила підтримку Сирії та держав, які тимчасово приймають мільйони сирійських біженців. Організації з надання допомоги тривалий час борються за те, щоб привернути увагу до Сирії, однак на перший план вийшли інші світові проблеми й активність у наданні пожертвувань постійно знижується.

У липні ВПП уже вказувала на те, що через скорочення свого бюджету змушена майже вдвічі зменшити допомогу п’ятьом з половиною мільйонам сирійців, які її потребують. А в серпні були знижені обсяги фінансової підтримки сирійських біженців, котрі проживають у Йорданії. Разом з Верховним комісаром ООН у справах біженців (УВКБ ООН) у листопаді організація заявила, що подібний захід буде введено в Лівані.

У понеділок ВПП повідомила, що продовольче забезпечення в Сирії ніколи не було під такою загрозою, як зараз, тож призупинення програми допомоги вплине на мільйони людей. Залишиться можливість підтримувати лише менші програми, зокрема із забезпечення шкільного харчування та проєкту відновлення зрошувальних систем.

Як і решта великих гуманітарних організацій, у 2011 році ВПП значно збільшила свою допомогу Сирії. Це сталося після того, як там розпочалася громадянська війна. Нинішнє скорочення підтримки в організації пояснюють зменшенням надходження пожертвувань, а також тим, що через епідемію коронавірусу та війну в Україні акценти змістилися.

Хоча бойові дії в Сирії здебільшого припинилися, економічна ситуація в країні далеко не втішна. За оцінками ООН, близько 90% населення живе в бідності. Вартість національної валюти різко впала, торгівля наркотиками процвітає, а маси безробітних намагаються покинути Сирію, щоб спробувати звести кінці з кінцями деінде.

(MTI)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня