На Закарпатті зростає кількість хворих на туберкульоз

На Закарпатті зростає кількість хворих на туберкульоз

17:03 Грудень 10, 2023

Життя 754 3 хвилини

Magyar

Щогодини в Україні реєструють 4 нові випадки захворювання та 1 випадок смерті від туберкульозу. Зростання смертності серед хворих на туберкульоз зумовлено поширенням епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу, а також хіміо- і мультирезистентного туберкульозу, які важко піддаються лікуванню.

Ужгород не є винятком, за останні 2 роки спостерігається погіршення ситуації щодо захворюваності на туберкульоз. На цьому наголошували на засіданні міської координаційної ради з питань протидії туберкульозу і ВІЛ-інфекції/СНІДу, інформує управління охорони здоров’я та цивільного захисту населення.

Члени координаційної ради обговорили актуальні питання протидії епідемії туберкульозу в місті, заслухали виконання заходів міської цільової соціальної Програми протидії захворюванню на туберкульоз, на яку цьогоріч з міського бюджету виділили 1,7 мільйони гривень.

На нараді констатували, що кількість пацієнтів, які проходять флюорографічні обстеження, за останній рік зменшилась. Хоча це – дієвий метод виявлення туберкульозу. У 2023 році при профоглядах туберкульоз діагностували у 23 дорослих, 10 людей померли від цієї недуги. Зокрема, наголосили на погіршенні ситуації із захворюванням на туберкульоз серед дітей та підлітків. За останніми даними, у 2023 році захворіли п’ятеро дітей.

У зв’язку з цим підкреслили: необхідно скоординувати роботу всіх медичних закладів у визначенні контактних осіб в осередку захворювання на туберкульоз, негайно обстежувати всіх людей за результатами скринінгового анкетування у випадку підозри на легеневий або позалегеневий туберкульоз і надавати протягом 12 годин екстрене повідомлення про випадок захворювання.

Щодо ситуації із захворюванням на ВІЛ/СНІД, то відзначили: всім, хто є на обліку, надається лікувально-діагностична та консультативна допомога, зокрема й вузькими спеціалістами міської поліклініки. Із пацієнтами проводять роботу з профілактики ВІЛ/СНІДу – дотестове та післятестове консультування і безпосередньо тестування на наявність чи відсутність ВІЛ-інфекції. Швидкими тестами цього року обстежили 602 осіб, 38 – методом ІФА, позитивних результатів не виявили, інформує Ужгородська міська рада.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня