Популярна фейсбук-гра My Puzzles: у чому небезпека «казкових персонажів»?

Популярна фейсбук-гра My Puzzles: у чому небезпека «казкових персонажів»?

10:14 Грудень 26, 2023

Життя 1666 5 хвилин

Magyar

У Facebook активно несеться гра My Puzzles, яка за допомогою штучного інтелекту перетворює фото людини на казкового персонажа. Сенс гри – скласти пазли й побачити картинку, згенеровану штучним інтелектом, де зображено вас в образі якогось героя. Такі ігри дуже часто викликають інтерес публіки, адже кожному цікаво побачити, як штучний інтелект нас зобразить.

Яку ж інформацію збирає гра My Puzzles?

„Додаток „My Puzzles” отримуватиме: ім’я й основну світлину. Інформацію про ваші дії в іграх можуть бачити ваші друзі на Facebook та інші гравці”, – повідомляє нам програма.

Тобто, щоб зіграти в ці пазли, вам потрібно буде надати дані про себе, як мінімум ваше фото та ім’я. Потенційно ці дані можуть бути передані іншим програмам, зокрема комерційним, які відстежують ваші вподобання, щоб „підсунути” потрібну рекламу.  

Творцями гри є NOVALAB Inc. Ця компанія є автором майже 1,8 тисячі ігор у Facebook. Від 8 листопада в цю гру вже зіграли понад 3,8 млн користувачів.

„Особиста інформація, як-от ваше ім’я та зображення профілю, ніколи не зберігається та не кешується, а використовується для створення персоналізованого досвіду користувача, включаючи персоналізовані зображення для обміну. Ігрові дані ніколи не зберігаються та не кешуються, а використовуються для підтримки вашого прогресу”, – запевняють у компанії.

Однак у цьому договорі йдеться, що їхні сервіси можуть відображати рекламу інших компаній, окрім NOVALAB, які можуть містити посилання на їхні власні веб-сайти, онлайн-сервіси або мобільні програми.

„NOVALAB не несе відповідальності за практику конфіденційності або зміст цих оголошень”, – кажуть у компанії.

Тобто потенційна небезпека захована в рекламних посиланнях (спамі), які можуть з’являтися під час гри. Вони приносять гроші компанії, але серед них можуть бути потенційно шкідливі лінки (для вашого телефона чи комп’ютера або ваших персональних даних), за які ніхто не несе відповідальності.

У чому небезпека ігор у Facebook?

Можливість збору особистих даних: деякі ігри можуть використовувати неправомірні методи для збору особистих даних користувачів. Розробники можуть використовувати ці дані для маркетингових цілей або навіть для шахрайства.

Ризик вірусів та шкідливих програм: маловідомі розробники можуть створювати ігри, що містять віруси або інші шкідливі програми, які можуть завдати шкоди комп’ютеру чи смартфону, або особистій інформації користувача.

Спам та фішинг: деякі ігри можуть використовувати надмірну кількість спаму або спроб фішингу для отримання конфіденційної інформації.

Як захиститися?

Обережно обирати ігри: грати лише в ігри від відомих і надійних розробників.

Перевіряти права доступу: при встановленні ігор перевірте, які дозволи вони запитують. Якщо вони запитують надто багато особистої інформації, це може бути підозріло.

Оновлювати програми захисту: маючи оновлені програми захисту та оновлену операційну систему, ви можете захистити себе від багатьох відомих вразливостей.

Читати відгуки та рейтинги: перед установленням ігор читайте відгуки і перевіряйте їх рейтинги в офіційних магазинах додатків, також читайте в Google, що про них пишуть інші люди.

Щоб захистити акаунт, важливо також використовувати унікальний пароль, двофакторну автентифікацію. 

Джерело – zahid.espreso.tv

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня