У Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту позаду успішний рік

У Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту позаду успішний рік

16:32 Січень 14, 2024

Життя 2435 8 хвилин

Magyar

Минулий рік Був дуже приніс чимало змін, нових викликів тапроблем і для Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ. Водночас для навчального закладу це був усе ж успішний, результативний період. Що криється за цим, ми розпитали в директорки закладу Катерини Шовш. 

– Розкажіть, яким був 2023 рік для Фахового коледжу Закарпатського угорськогош інституту ім. Ференца Ракоці ІІ.

– Після тривалого темного семестру ми розпочали весняний дещо спокійніше. Треба було навчитися адаптуватися до ситуації в країні. Відрадним стало те, що ми отримали потужний генератор і більше не мусили страждати через відключення електрики, тож виконували свою роботу з набагато більшимиентузіазмом та увагою. Ми дуже відставали в усіх сферах. Студентам також було що надолужувати через відключення електроенергії та численні сигнали повітряної тривоги. Ми не припиняли навчальний процес, але треба визнати, що такої ж якості освіти, як у мирний час, забезпечуватинеможливо. Незважаючи на це, наші студенти і викладачі досягли гарних результатів. Ми брали участь у всіх предметних олімпіадах і мали переможців у кожній із них. У національному мультитесті один наш студент набрав 200 балів з англійської мови. Майже всі випускники вступили до вищих навчальних закладів. Весняний семестр ми завершили урочистою церемонією вручення дипломів, де попрощалися з останнім студентом, який здобув освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста.

Після тривалої вступної кампанії осінній семестр розпочали з великими сподіваннями, оскільки мали дуже велику кількість абітурієнтів. На подив багатьох, на 120 заявлених місць ми змогли прийняти 118 першокурсників, що є загальнодержавним рекордом. Це позитивний момент, адже свідчить про довіру до нас батьків.Свідчить про те, що є попит на це навчання, що студентам подобається в нас. Хоча раділи великим цифрам ми недовго, оскільки після перших оціночних робіт стало зрозуміло, що перед намистоїть непросте завдання. Два роки дистанційного навчання та підсумкова атестація випускників 9-хкласів у воєнний час залишають бажати кращого.  Перед нами виникли серйозні виклики та завдання. Дуже енергійний, креативний та відданий своїй справі педагогічний колектив переймається ними йбореться за кожного студента, якого має можливість навчати.

З іншого боку, оцінювання, проведене на старших курсах, показало, що є позитивні зміни порівняно з минулорічним рівнем знань у студентів усіх спеціальностей. 

Тут із гордістю хочу зазначити, що цього року вперше у нас була студентка, яку обласна адміністрація висунула на здобуття стипендії Президента України як переможницювсеукраїнського конкурсу з угорської мови та літератури. Вітаю тебе, Вероніко Бунда!

– Восени заклад повернувся до очної форми навчання. Чи вдалося відповідно завершити семестр?

– Над цим самовіддано працював увесь педколектив. Наші колеги намагалися використовувати найкращі та найсучасніші методики навчання, щоб бути ефективними. Усі наші вчителі постійно навчаються та вдосконалюють свої знання, аби мати змогунадавати нашим студентам максимум і найкраще відповідно часу та ситуації. Крім вивчення обов’язкової навчальної програми, ми організовуємо дуже багато позакласних заходів, намагаємося забезпечити для молоді атмосферу, якадозволяє їй учитися, розвиватися, знаходити своюціль у житті та формувати бачення майбутнього.

Через ситуацію в країні деколи нам здається, що ми не лише навчальний, але й соціальний заклад, який замінює сім’ю. І намагаємося відповідати також цьому завданню. Ми реалізували всі заплановані заходи і навіть організували додаткові.

На жаль, не можу сказати, що нам вдалося провести семестр так, як хотілося. Незважаючи на всі зусилля, ми не повною мірою задоволені результатами, яких досягли зі студентами. У той же час багато тих, хто здобув призові місця, підтверджують, що ми працюємо добре. Чимало студентів усе ще не могли набрати того темпунавчання, який відповідає нашим вимогам. Це залишається подальшим великим завданням.

– Незважаючи на затяжну воєнну ситуацію в країні, навчальний заклад влаштовує для студентів чимало різних заходів. З якими труднощами ви стикаєтесь під час їхньої організації та проведення і як вдається їх долати?

– «Те, що нас не вбиває, робить нас сильнішими», – це і наш девіз також. За ці роки ми стали згуртованою командою, і кожен день проживаємо, допомагаючи та роблячи сильнішими одне одного. На кожен навчальний рік є чітко спланований, підготовлений план заходів, який ми виконуємо. Усе це завдяки тому, що в нас дуже гарна команда. Ми навчилися не лише планувати, але й переплановувати. Креативність колег інколи мене зачаровує, студенти виявляють здібності, які часто роблять мене щасливою. Інститут надає всю необхідну фінансову та технічну підтримку для успішної реалізації заходів. Найчастіше проблеми виникають через повітряні тривоги та труднощі студентів з доїздом додому, через що вони не можуть залишатися на багатьох заходах. Незважаючи на все це, ми любимо свою роботу, навчальний заклад, студентів, колег. З Божою допомогою це єднає і тримає нас.

– З якими показниками щодо кількості викладачів та студентів закінчився рік?

– На кінець року ми мали 320 студентів і 54 викладачів. У нас дуже молодий та динамічний педагогічний колектив, наші вчителі справді живуть своєю роботою, викладаються на максимум і намагаються підтримувати рівень освіти. Це стає дедалі важче, але така гарна команда успішно долає всі проблеми.

– Які плани на друге півріччя 2023/2024 навчального року?

– Цей семестр обіцяє бути дуже насиченим. Нас чекає акредитація чотирьох професійних програм, що є непростим завданням у новій, ще невідомій системі. Ми з колегами ретельно готуємося, тожсподіваюся, усе буде добре.

Хочу зазначити, що я дуже пишаюся нашим педагогічним колективом. Це честь працювати з такою кількістю чудових професіоналів, хороших людей, для яких наш заклад є не лише робочиммісцем, але й другим домом, вони справді віддані своїй справі.

Дякую всім колегам і працівникам нашого коледжу за самовіддану роботу, підтримку та любов!

Бажаю всім щасливого, мирного, успішного нового року!

(K. K./Kárpátalja hetilap)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня