Міністерство освіти України надало відповідь Закарпатському угорськомовному педагогічному товариству на питання щодо використання мов нацменшин в освітньому процесі та забезпечення перекладу мультипредметних тестів

Міністерство освіти України надало відповідь Закарпатському угорськомовному педагогічному товариству на питання щодо використання мов нацменшин в освітньому процесі та забезпечення перекладу мультипредметних тестів

13:02 Лютий 7, 2024

Життя 976 3 хвилини

Magyar

Міністерство освіти і науки України надало відповідь Закарпатському угорськомовному педагогічному товариству. Йдеться про питання, надіслані товариством у січні, і стосуються вони проблеми використання мов нацменшин в освітньому процесі та забезпечення перекладу мультипредметних тестів.

Щодо забезпечення перекладу мультипредметних тестів мовами національних меншин для випускників закладів загальної середньої освіти, у листі міністерства зазначається, що, згідно із Законом України про повну загальну освіту, «завдання роботи зовнішнього незалежного оцінювання укладаються державною мовою. За бажанням особи, яка здобуває або здобувала повну загальну середню освіту іншою мовою, завдання надаються у перекладі відповідною мовою, крім завдань навчальних предметів мовного компонента».

За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, у 2024 році заплановано здійснити переклад мультипредметних тестів мовами національних меншин для випускників закладів загальної середньої освіти наступних предметів: історія України, математика, біологія, хімія, географія та фізика для тих вступників, які здобували загальну середню освіту мовами національних меншин, зокрема, угорською, польською, румунською, кримськотатарською мовами.

Щодо використання мов нацменшин в освітньому процесі, міністерство повідомляє, що 8 грудня 2023 року Верховна Рада України внесла зміни до кількох законів. Відповідно передбачено зокрема зміни до статті 7 Закону України «Про освіту» у такій редакції: «У класах (групах) з навчанням мовами національних меншин, які є офіційними мовами Європейського союзу, гарантується право на використання мови відповідної мови національної меншини в освітньому процесі поряд із державною мовою».

Отже, мова національних меншин може використовуватися в закладі освіти під час церемонії першого дзвінка, проведенні гуртків, концертів, флешмобів, інших заходів, зустрічей, засідань, у процесі створення іміджу закладу, зокрема на його вебсайті.

«Нагадуємо, що у випадку порушення гарантованих цим законодавством прав можна звертатися до уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також до освітнього омбудсмена України», – йдеться у повідомленні міністерства.

VV

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня