Характер завдань, пов’язаних з російсько-українським конфліктом, змінився – Червоний Хрест Угорщини

Характер завдань, пов’язаних з російсько-українським конфліктом, змінився – Червоний Хрест Угорщини

13:06 Березень 20, 2024

Життя 1422 4 хвилини

Magyar

Завдання Червоного Хреста Угорщини, пов’язані з російсько-українським конфліктом, не змінилися, але їхній характер став іншим, повідомив гендиректор організації.

На пресконференції, присвяченій діяльності благодійної організації минулого року, Іштван Кардош пояснив: якщо у 2022-му основним завданням було надання підтримки та забезпечення біженців, то минулого року – допомога в інтеграції сім’ям, які залишаються в Угорщині.

Як правило, це сім’ї з дітьми, котрі приїжджають без голови родини. Мамам допомагають у працевлаштуванні, зарахуванні малечі до школи, отриманні медичного забезпечення, пояснив очільник організації.

За його словами, для широкомасштабної діяльності Червоного Хреста Угорщини треба було розробити систему, в рамках якої, крім допомоги біженцям, виконувались би й інші важливі завдання, наприклад, організація донорства крові, надання першої допомоги, пошук зниклих, соціальний догляд.

Важливе значення донорства крові

Іштван Кардош зазначив, що з 25 березня до 17 травня у вищих навчальних закладах триватиме акція «Тижні донорства крові». Мета заходу, який буде проводитися спільно із Національним банком крові, – заохотити молодь до такої форми допомоги.

Гендиректор нагадав, що Закарпатській організації Товариства Червоного Хреста України було передано мобільну лабораторію для донорства крові, водночас в Угорщині введено в експлуатацію автобус для здачі крові, яким можна дістатися й до віддалених населених пунктів.

Відтак Іштван Кардош повідомив, що торік в акціях Червоного Хреста Угорщини, які проводилися спільно з Національним банком крові, узяли участь 335 тисяч донорів. Благодійна організація відіграє важливу роль у залученні донорів крові й має намір продовжувати цю діяльність.

Стосовно такого напряму роботи, як пошук зниклих, то гендиректор поінформував, що минулого року співробітники організації займалися 18 подібними справами. «Кількість, на перший погляд, не велика, проте це клопітка робота, адже йдеться про пошук членів сімей, розлучених через воєнний конфлікт», – зазначив Іштван Кардош.

У 2023 році підтримка зменшилася

Минулого року Червоний Хрест мав у своєму розпорядженні 13 мільярдів форинтів. Уже в той період було помітно зменшення кількості пожертвувань, зокрема й допомоги на забезпечення біженців.

Голова Червоного Хреста Угорщини Анталне Фодор, у свою чергу, повідомила, що найбільша благодійна організація країни налічує 78 тисяч членів, а кількість активістів, які присутні майже в усіх населених пунктах, перевищує 13 тисяч. Вони виконують соціальну роботу, збирають пожертви та організовують надання допомоги.

Благодійна організація намагається залучати молодь до волонтерства. Одна з його форм – надання невідкладної допомоги на о. Балатон. Така робота проводиться у 12 населених пунктах, на 19 пляжах.

hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня