Через закон про мобілізацію до українських консульств утворилися черги

Через закон про мобілізацію до українських консульств утворилися черги

13:50 Квітень 17, 2024

Життя 902 3 хвилини

Magyar

Згідно з новим законом, чоловіки призовного віку за кордоном можуть отримати новий паспорт уже лише протягом кількох днів.

Біля українських консульств, які займаються паспортними питаннями в країнах, де проживає багато українських біженців, утворилися величезні черги. Це сталося після того, як Верховна Рада України минулого тижня прийняла доопрацьований закон про мобілізацію. Зокрема він передбачає, що чоловікам призовного віку, які не оновили свої військові дані, обмежать за кордоном консульські послуги.

Тому багато хто вирішив звернутися до консульств, щоб оновити документи ще до набуття чинності законом.

Наприклад, у Празі, за словами очевидців, утворилися кількасотметрові черги, але подібна ситуація спостерігається і в інших містах.

Це й не дивно, адже з набуттям чинності новим законом українські чоловіки призовного віку не матимуть права користуватися консульськими послугами за кордоном, поки не оновлять свої дані про військовий облік. Тобто, коли термін дії їхнього паспорта закінчиться, вони не зможуть отримати новий документ, тож будуть змушені перебувати за кордоном нелегально.

(vg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня