Чехія прийняла занадто багато українських біженців – опитування

Чехія прийняла занадто багато українських біженців – опитування

14:04 Квітень 17, 2024

Життя 858 3 хвилини

Magyar

У рамках опитування, проведеного Центром дослідження громадської думки Академії наук Чехії (CVVM), 58% респондентів відповіли, що країна прийняла занадто багато біженців, щоб мати змогу впоратися з ними, 33% вважають, що кількість прийнятих відповідає міжнародній ситуації, а на думку 5%, кількість прийнятих українських біженців нижча за ту, яку держава могла б інтегрувати.

Згідно з даними міністерства внутрішніх справ Чехії, на початок квітня в країні проживало 339 тисяч українських біженців зі статусом тимчасового захисту, який у зв’язку з війною загалом отримали близько 600 тисяч громадян України. Проте майже половина українських біженців повернулися на батьківщину або виїхали на Захід.

Відповідаючи на інше запитання, 55% респондентів висловили думку, що Чехія і чеське суспільство успішно впоралися з проблемою прийому біженців. За даними CVVM, цей показник на 9% вищий, ніж було в опитуванні на аналогічну тему у 2023 році.

10% учасників дослідження підтримують поселення українських біженців у Чехії на тривалий час, 60% вважають необхідним продовження статусу тимчасового перебування, а на думку 28% опитаних, держава взагалі не мала приймати українців.

На загальнодержавному рівні дві третини респондентів не вважають інтеграцію прийнятих українських біженців у чеське суспільство проблематичною, тоді як 40% опитаних переконані, що вона становить проблему. Водночас на регіональному та місцевому рівнях лише третина людей заявили, що бачать проблеми в прийнятті біженців та щоденному проживанні поруч з ними.

 (hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня