У Берегові провели підготовчі курси викладачів народних інструментів Закарпаття

У Берегові провели підготовчі курси викладачів народних інструментів Закарпаття

14:28 Квітень 23, 2024

Життя 1543 4 хвилини

Magyar

Закарпатська філія мережі будинків народних традицій (Hagyományok Háza Hálózat) організувала тренінг для вчителів Закарпаття, які викладають інструментальну народну музику. За участю викладачів з Угорщини захід провели 20 квітня в Закарпатському угорському інституті ім.Ференца Ракоці ІІ. На навчання були запрошені викладачі народних майстерень Закарпаття, зокрема, і викладачі угорської школи народного мистецтва імені Туліпана Таноди.

Присутніх привітала керівниця філії Закарпатської мережі будинків народних традицій Каталін Пал. Вона підкреслила: десятиліттями самовідданої праці вони зуміли виховати покоління, яке само стало вчителем-монопрактиком.

«За ці роки у нас було кілька видів підготовки вчителів, а сьогодні ми подумали, що для молодого покоління, яке хоче навчати малечу народній музиці, ми також започаткуємо підготовку вчителів. Я дуже рада, що на цю подію подалися 34 закарпатських вчителів», – сказала пані Каталін. Потім представила викладачів з Угорщини: викладачку цитри народної музики в «Hagyományок Háza» та викладача наставницької програми, члена формації «Pengetős Trió» Берту Александру, члена Угорського державного народного ансамблю, викладача духових інструментів Маргетан Матей, викладача скрипки, члена Державного фольклорного ансамблю Балаж Горват, викладача альта та басу Гергель Шулак, музичного педагога, викладача гри на акордеоні Тамаш Блашко.

У своїй промові президентка ЗУІ Ілдіка Орос згадала початок, коли навчання народним танцям у Тісапейтерфолві розпочалося з ініціативи родини Пал. «Дякую, що у Будинку традицій приділяють увагу такому вихованню, адже народну музику теж треба вчити. Від наших учителів залежить, як ці знання передадуть школярам. Але потрібно не тільки давати їм знання, а й заохочувати їх наважуватися вийти на сцену і показати свою майстерність».

Після привітань розпочалася основна робота. Учасники провели інструментальні заняття у п’яти групах: скрипка, альт-контрабас, акордеон, духові інструменти, цитра – кожен за інтересами.

У другій половині дня викладачі мали змогу взяти участь у захоплюючій презентації, під час якої викладач народної музики «Hagyományok Háza Hálózat» Адрієнн Бечке презентувала інноваційну онлайн-програму навчання народній музиці Folk Me.

Після цього знову відбулися інструментальні сесії. День завершився підведенням підсумків тренінгу та обговоренням опанованих технік.

Наталія ВАРОДІ, фото автора

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня